​Автотроща у Польщі: суд стягнув з власника автобуса на користь доньки загиблого пасажира з Хмельниччини 250 000 грн моральної шкоди


5 березня 2021 року у м. Кашице (Республіка Польща) водій автобуса здійснив небезпечний і недопустимий маневр повороту на швидкості, втратив контроль над транспортним засобом і з'їхав у кювет. Унаслідок ДТП 5 пасажирів автобуса загинуло та 28 отримали травми.

22 липня 2022 року Окружний суд у м. Пшемислі (Республіка Польща) визнав водія винним у вчиненні дорожньо-транспортної пригоди та засудив його до 2 років 6 місяців позбавлення волі з забороною керувати транспортними засобами строком на 3 роки.

Донька загиблого пасажира з Хмельниччини звернулася до суду з позовом про відшкодування моральної шкоди, завданої ДТП, яку оцінила у 700 000 гривень. Цю суму вона просила стягнути з тернопільського приватного підприємця, у якого працював винуватець аварії.

За словами жінки, через смерть батька вона перенесла душевні страждання та нервові переживання, емоційний і психологічний стрес, що призвело до втрати здоров`я та зміни способу життя. Оскільки вона має право на страхове відшкодування моральної шкоди у розмірі 18 000 грн, то решту – 682 000 грн – просила стягнути з ФОП.

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області задовольнив позов частково: стягнув з підприємця на її користь 250 000 грн моральної шкоди.

ФОП оскаржив рішення до апеляційного суду: просив його скасувати та відмовити у позові. Він зазначив, що вирок Окружного суду у м. Пшемислі (Республіка Польща) від 22 липня 2022 року не визнаний в Україні у встановленому законом порядку, тому не має правових наслідків на території України. Висновок місцевого суду про часткову обґрунтованість позову він вважає передчасним.

Колегія суддів апеляційного суду погодилася з доводами апелянта про те, що суд першої інстанції неправомірно послався на вирок польського суду, позаяк він не визнаний на території України в установленому порядку. Однак, на думку Хмельницького апеляційного суду, це не вплинуло на правильність рішення та не може бути підставою для його скасування.

Колегія суддів зауважила, що сторони визнали: дорожньо-транспортна пригода, в якій загинув батько позивачки, сталася з вини водія автобуса, що належить ФОП, під час виконання ним трудових обов`язків.

Цивільно-правова відповідальність володільця автобуса була застрахована страховою компанією, яка визнала дорожньо-транспортну пригоду страховим випадком і виплатило позивачці страхове відшкодування моральної шкоди у розмірі 24 000 грн.

За таких обставин суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що дочці загиблого завдано моральної шкоди й підприємець це не спростував, уважає Хмельницький апеляційний суд.

«Суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що розмір завданої позивачці моральної шкоди не покривається страховою виплатою, а тому з ФОП на користь позивачки слід присудити 250 000 грн моральної шкоди», – зазначила колегія суддів.

З постановою апеляційного суду у справі № 688/4533/23 можна ознайомитися у ЄДРСР.

Хмельницький апеляційний суд

Фото kma.court.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 10 грудня обговорив останні новини довкола війни росії проти України

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.