​Херсонський апеляційний суд захистив право особи на отримання допомоги по безробіттю

За матеріалами справи, Закарпатський обласний центр зайнятості в особі Ужгородської філії звернувся до суду із позовом до громадянки О., в якому просив стягнути з останньої кошти, виплачені їй як допомога по безробіттю у сумі 25 198,19 грн.


Позивач посилався на те, що громадянка О. була зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна з липня по листопад 2022 року та отримала 25 198,19 грн державної допомоги. Однак, згодом було виявлено, що відповідач на момент звернення до центру зайнятості та у період отримання допомоги по безробіттю була зарахована на навчання до вищого навчального закладу та була здобувачем вищої освіти першого (бакалаврського) рівня за денною формою навчання, однак центр зайнятості про це не повідомила.

На думку позивача, оскільки громадянка О., під час перебування на обліку, проходила навчання у вищому навчальному закладі та відносилась до зайнятого населення, а тому не мала права перебувати на обліку як безробітна та отримувати відповідні виплати.

Заочним рішенням Херсонського міського суду Херсонської області від 21 жовтня 2024 року було відмовлено у задоволенні позовних вимог Закарпатського обласного центру зайнятості про стягнення з відповідача коштів, виплачених їй, як допомога по безробіттю.

Однак, позивач не погодився з рішенням суду першої інстанції, оскаржив його в апеляційному порядку і просив задовольнити апеляційну скаргу.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Херсонського апеляційного суду дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і дійшов обґрунтованого висновку про недоведеність позивачем факту належності відповідача у період її перебування на обліку в центрі зайнятості до категорії зайнятого населення у розумінні статті 4 Закону України «Про зайнятість населення» та відсутність підстав для стягнення з неї коштів, виплачених як допомога по безробіттю.

Також апеляційний суд зазначив, що саме по собі навчання відповідача за денною формою в закладі освіти не є підставою для віднесення її до зайнятого населення, оскільки частина 1 статті 4 Закону України «Про зайнятість населення» імперативно встановлює, що до зайнятого населення відносяться особи, які навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.

Оскільки позивачем не було надано доказів того, що відповідач у період її перебування на обліку у центрі зайнятості поєднувала навчання з роботою, належала до категорії зайнятого населення, отримувала інші види матеріального забезпечення чи то дохід, а також того, що відповідач мала прямий умисел, спрямований саме на свідоме неповідомлення про навчання з метою незаконного отримання допомоги по безробіттю, підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

Справа № 766/8301/23

Херсонський апеляційний суд

Фото ksa.court.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 лютого обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.