​У Києві судді, прокурори та правники навчались судити військових командирів

1–2 квітня 2025 року в Києві відбувся унікальний семінар, присвячений питанням кримінальної відповідальності військових командирів та інших начальників. Захід організували Тренінговий центр прокурорів України спільно з Національною школою суддів України та Консультативною місією Європейського Союзу в Україні (КМЄС).


Перший день заходу був присвячений аналізу кримінальної відповідальності військових командирів та інших начальників відповідно до Кримінального кодексу України. Експерти розглянули основні аспекти притягнення до відповідальності, принципи ефективного захисту, а також роль Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у подібних справах. Особливу увагу приділили судовій практиці у розгляді міжнародних злочинів.

Своїм досвідом із цих питань поділилися радники КМЄС в Україні з питань кримінального переслідування за міжнародні злочини, захисту права на справедливий судовий розгляд та правової реформи відділу кримінальної юстиції – Маттіас Нойнер, Олів’є де Шуттер, Ану Валімаєкі, а також начальник організаційно-методичного відділу Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора Станіслав Петренко.

Другий день семінару пройшов у форматі моделювання судового процесу. Учасники – судді, прокурори та правники – мали змогу на практиці відпрацювати всі етапи судового розгляду справи – від оголошення обвинувального акта до ухвалення вироку. Процес відбувався із дотриманням усіх передбачених процедур: вступні промови сторін, допит потерпілого та свідків, дослідження документів, судові дебати та ухвалення остаточного рішення. Такий формат дозволив фахівцям наблизитися до реальної судової практики та покращити свої професійні навички.

Участь у відкритті заходу взяв начальник відділу підготовки суддів Національної школи суддів України Іван Балаклицький. Судовий корпус на семінарі представляли суддя Довгинцівського районного суду Кривого Рогу Ольга Гіда, суддя Шевченківського районного суду Києва Олена Радчикова та суддя-спікер Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Іван Яковенко.

Проведений семінар став важливим етапом у підготовці суддів та прокурорів до розгляду справ, пов’язаних із відповідальністю військових командирів. Він дозволив українським фахівцям отримати цінні знання та практичні навички, необхідні для ефективного судочинства. Такий підхід сприяє зміцненню правосуддя в Україні та забезпеченню належного розгляду справ, пов’язаних із військовими злочинами.

Національна школа суддів України

Фото court.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 5 квітня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.