Медійні організації закликають журналістів озброїтися правдою

gia den

 
16-го вересня в Україні, в день зникнення Георгія Гонгадзе, журналісти та медіаорганізації закликають журналістів всієї країни провести акції солідарності та вшанувати пам’ять всіх загиблих журналістів за часи Незалежності.


Ми пропонуємо слоган для цьогорічної акції – «Озбройтеся правдою!», повідомляє прес-служба Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ), передають «Конфлікти і закони».

Сьогодні журналісти в Україні зазнають великих ризиків, ставлячи незручні запитання владі, працюючи у зоні бойових дій та викриваючи корупційні схеми. В умовах російської пропаганди та контрпропаганди, самоцензури, що поширена серед журналістів, ми закликаємо бути відданими стандартам професії. На жаль, поки про гарантії належного захисту прав журналістів говорити рано. В 2015 році ситуація з розслідуванням злочинів проти журналістів не поліпшилася. Загальна кількість порушень свободи слова у 2014 році становила 995 випадків, що вдвічі перевищує показники 2013 року (496 випадків), і втричі — 2012-го (324 випадки). Напади стали категорією, в якій зафіксовано найбільше порушень (286 випадків, у 2013-му — 97). Пік викрадень журналістів припав на квітень, коли в полоні побували 20 журналістів, усі — в Донецькій області. Загалом протягом року у полоні побували 79 журналістів. Загинуло 7 журналістів. Кількість випадків цензури у 2014 році вдвічі перевищила показник 2013 року (152 проти 62 у 2013-му). Упродовж року також сталося 63 напади на офіси редакцій, що майже у вісім (!) разів більше, ніж у 2013 році (8). За сім місяців 2015 року ІМІ зафіксував 1 випадок убивства журналіста, 30 випадків побиття та нападів на журналістів, 39 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 9 випадків цензури.

Для журналістів та активістів у регіонах ми пропонуємо провести прес-конференції, робочі зустрічі з представниками місцевої влади та правоохороних органів, увечері вшанувати пам’ять на головних площах міст. Влада повинна діями гарантувати безпеку журналістів і захищати свободу слова.

Зі свого боку ми пропонуємо допомогу у координації регіональних активістів та журналістів для проведення місцевих акцій та надати статистичну інформацію (інфографіку) щодо ситуації навколо забезпечення прав журналістів в Україні.

Заяву підписали: Сергій Томіленко, Наталія Лігачова, Оксана Романюк, Тетяна Котюжинська, Юрій Луканов, Леся Ганжа, Ірина Чулівська, Діана Дуцик, Світлана Остапа, Ольга Падірякова, Тетяна Даниленко, Аксиня Куріна, Антон Іванов, Андрій Сайчук, Наталія Гуменюк, Настя Станко, Севгіль Мусаева-Боровик, Андрій Куликов, Зураб Аласанія, повідомляє прес-служба НМПУ.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.