Суспільство деградує, держава слабне

suspilstvo dergava

 
Якщо хтось милується бамбулями, яких отримують білокомірцеві прокурори від камуфляжних спецпризначенців НАБУ, то я його, звісно, зрозумію. (Приміром, у «моїй» справі – про смерть Юрія Вербицького та моє викрадення – прокуратура півтора роки героїчно стояла на паузі, не робила НІЧОГО).


Але давайте не будемо хворіти на стокгольмський синдром. Є така народна мудрість з чотирьох букв – ACAB. Перефразовуючи цю мудрість, скажу: НАБУ є правоохоронним органом, котрий має видавати на гора продукт – виконання повноважень, а не футбольною командою, за котру вболівають.

Особисто мені в оцих бійках ввижається щось апокаліптичне. Я не можу позбавитися відчуття, що попри оцей цукровий шум, котрий ми сприймаємо за поступ, наша держава стрімко розвалюється на шматки. Поки що на невидимому для невтаємничених рівні. Але незабаром це знову, як у 2014-му, вилл’ється у події цілком фізично-територіального змісту.

Правовий нігілізм, непрацювання правових механізмів – ось першопричина і оспіваної корупції, і кривавих подій Сходу та Півдня, і багатьох інших бід.

Нерозуміння цієї першопричини серед широкого народного загалу можна було б тимчасово стерпіти. Але розуміння, здебільшого, нема і серед вузького кола – того, котре є носієм вітчизняної ноосфери. В результаті, народ сліпим багатоголовим натовпом ломиться і вимагає боротьби з наслідками. «Еліта» разом з піарниками з наслідками мальовничо бореться, десь добро перемагає одразу, десь – після драматичної паузи, ЗМІ задоволені, активісти у тонусі. Але візочок справжніх змін і нині приблизно там же. Хоча ні, навпаки, котиться назад.

Боротьба за псевдоцілі шкодить. Вона нищить ресурси, перш за все – час. Час спливає, час, даний нам на гартування внутрішньої міці, для впорядкування власної свідомості. Суспільство деградує, держава слабне.

Телеграфно по суті конфлікту НАБУ і ГПУ, на прохання Galina Lyudkevich. Щоб запобігти подібним конфліктам раз і назавжди, потрібно, щоб:

1. Визначити підслідність НАБУ за ТИПОМ злочинів, а не суб’єктом.

2. Забрати слідство у ГПУ і передати у ДБР (ох, ДБР ще треба створити!).

3. Розділити САП та НАБУ (на сьогодні це стала де-факто єдина структура, що створює колосальний корупційний ризик).

Можна вважати це моїм тридесятим закликом до колег-депутатів до створення дієвої робочої групи по напрацюванню системних, всеосяжних змін до чинного КПК. Єднаймося. Поодинці, як свідчить мій досвід, нас переграють шахраї та популісти.

Ігор Луценко, facebook.comКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Минулої доби внаслідок ворожих обстрілів 5 наших героїв отримали поранення різних ступенів тяжкості, ще один – бойове травмування

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.