Генпрокуратура повідомила перші результати опрацювання електронних декларацій (ВІДЕО)
- Подробиці
- Опубліковано 09.12.2016 18:21
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1595
У п’ятницю, 9 грудня 2016 року, під час брифінгу начальник відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції ГПУ В. Сеник повідомила перші результати опрацювання електронних декларацій.
Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.
В. Сеник поінформувала про діяльність органів прокуратури щодо боротьби з корупцією. Вона зазначила, що за порушення антикорупційного законодавства в Україні крім кримінальної, також передбачена цивільна, адміністративна і дисциплінарна відповідальність.
Начальник відділу ГПУ зазначила, що за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбачена відповідальність у вигляді штрафу, конфіскації майна, обмеження права займати певні посади та займатись певною діяльність протягом року. Одночасно Законом України «Про державну службу» передбачена заборона продовження роботи на державній службі щодо особи, яка притягнута до відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, упродовж трьох років. Проте виключення складають представницькі органи, які обираються.
В. Сеник повідомила про результати роботи органів прокуратури у зазначеному напрямку за 2016 рік. Так, прокурорами забезпечено участь у 2 352 справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, а саме: порушення обмежень щодо сумісництва, суміщення з іншою оплачуваною діяльністю - 111, порушення обмеження щодо одержання подарунків - 31, порушення вимог фінансового контролю - 199, порушення щодо порядку врегулювання конфлікту інтересів – 1 390, порушення обмеження щодо поширення інформації, яка стала відомою під час виконання службових обов’язків - 16, невжиття заходів щодо протидії корупції - 8.
Також, начальник відділу ГПУ поінформувала щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності за корупційні правопорушення та правопорушення, пов’язані із корупцією. Генеральною прокуратурою за 11 місяців 2016 року внесено 3 682 подання про проведення службових розслідувань, за їх результатами до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1 736 посадовців. Так, наприклад, за поданням Генеральної прокуратури до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення притягнуто працівника Мін’юсту.
Окрім того, В. Сеник повідомила про співпрацю органів прокуратури з Національним агентством з питань запобігання корупції, Національною поліцією України, Національним антикорупційним бюро, Державною фіскальною службою щодо опрацювання відкритих електронних декларацій та державних реєстрів.
Начальник відділу ГПУ зазначила, що за результатами опрацювання майже половини електронних декларацій народних депутатів України, відкритих реєстрів та інформації, яка надходить від викривачів, до Національного агентства з питань запобігання корупції надіслано 53 матеріали з інформацією для вжиття заходів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», із них: за фактом несвоєчасного подання декларації – 1, неповне відображення даних у електронних деклараціях – 28, порушення щодо обмеження сумісництва, суміщення з іншою оплачуваною діяльністю – 11, порушення обмеження щодо одержання подарунків – 2, неповідомлення про суттєві зміни в майновому стані – 11.
«Один протокол, який складений Національним агентством з питань запобігання корупції, надісланий до суду. Інформація про його складання надійшла до органів прокуратури і після призначення справи судом, Генеральною прокуратурою буде призначено працівника, яким буде забезпечено розгляд цього протоколу», - сказала В. Сеник.
Також, начальник відділу ГПУ розповіла про виявлення недобросовісних податкових агентів. Вона зазначила, що завдяки електронним деклараціям відкрилась інформація не тільки про рухоме та нерухоме майно, але і про грошові активи суб’єктів декларування, що виявляє невідповідність доходів державних службовців.
«Матеріали надіслані на досудове розслідування щодо одного високопосадовця, який з 1998 року, він і його сім’я, заробив оподаткованих не більше 10 тис грн, натомість у електронній декларації відображена сума 9 млн грн», - зауважила В. Сеник.
Фото прес-служби ГПУ
Також з цієї категорії...
Хто замовляє музику, той дівчинку...
3 сент. 2012 г.
В пику российскому ФСБ, тому,...
15 нояб. 2014 г.
Небажаний Кирил: Мінкульт України порадив...
31 янв. 2015 г.
Набираючі популярність...
Як Порошенко свою партію підставив
14 нояб. 2024 г.
На Оболоні затримали киянина за...
14 нояб. 2024 г.
Автотроща у Польщі: суд стягнув...
14 нояб. 2024 г.
Останні новини
15.11.2024 10:56
Збито 25 ворожих БпЛА та ракету Х-59/6915.11.2024 10:49
1520 кацапів подохло минулої доби на українській землі14.11.2024 19:59
На Оболоні затримали киянина за збут психотропів14.11.2024 18:00
Як Порошенко свою партію підставивПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан детально обговорив ситуацію довкола заяв щодо якнайскорішого завершення війни
Коментарі