​Сенатори США запитали у Луценка, чи блокується в Україні слідство щодо Манафорта?

Сенатори-демократи Роберт Менендес, Дік Дурбін та Патрік Лігі відправили листа до Генерального прокурора України Юрія Луценка, в якому висловлюють занепокоєння з приводу закидів у нещодавній статті видання The New York Times про те, що ГПУ буцімто по суті створює перепони розслідуванню спеціального прокурора США Мюллера щодо втручання росії у політичні процеси у США, заблокувавши розслідування в Україні справ, які стосуються Манафорта та чинячи перепони співпраці українських слідчих із Мюллером, повідомляє «Голос Америки».


У ГПУ раніше відкинули закиди, які містились у статті американського видання. Про це, зокрема, заявив заступник генерального прокурора Євген Єнін.

У ГПУ також заявили, що журналісти видання The New York Times були заздалегідь поінформовані, що в Україні здійснюються кримінальні провадження за одразу кількома справами, в яких фігурує Манафорт.

«Відверто здивований останньою публікацією в New York Times стосовно призупинення співпраці ГПУ з правоохоронними органами США, зокрема щодо Манафорта. Хочу сподіватись, що йдеться про банальну помилку в перекладі (lost in translation), оскільки про жодні проблеми в міжнародно-правовому співробітництві між ГПУ та нашими американськими партнерами не йдеться. Кращим свідченням цього є повернуті з США в Україну понад 600 тисяч доларів США в рамках кримінальних проваджень, згаданих у статті New York Times. Жодних «заборон» виконувати запити про міжнародно-правову допомогу з США не існує в природі! P.S. Ну і наостанок, американські правоохоронці, ані ФБР, ані Мюллер, до ГПУ з жодними запитами про правову допомогу у зв’язку зі справою Манафорта не звертались. Тобто і «забороняти» не було що в принципі», - заявив у четвер заступник генерального прокурора Євген Єнін на своїй сторінці у Facebook.

Між тим, американські законодавці, відштовхуючись від статті видання New York Times, спрямували до ГПУ низку запитань:

- Чи вдалося ваше відомство до будь-яких кроків для обмеження співпраці з розслідуванням спеціального прокурора Роберта Мюллера? Якщо так, то чому?

- Чи будь-які особи з адміністрації Дональда Трампа, або будь-хто, хто діє в його інтересах, заохочували уряд України або правоохоронців не співпрацювати із розслідуванням спеціального прокурора Роберта Мюллера?

- Чи порушувалось питання розслідування спеціального прокурора Мюллера під час спілкування між урядом України та американськими посадовцями, у тому числі і під час зустрічі президентів Трампа та Порошенка у Нью-Йорку у 2017-му році?

При цьому, як підґрунтя для звернення, сенатори наводять лише закиди із матеріалу The New York Times, які, у свою чергу, ґрунтуються на коментарях прокурора Сергія Горбатюка цьому виданню.

«Ми підтримуємо Україну і розчаровані тим, що, як видається, певні особи у Києві готові відкинути принципи, аби уникнути гніву президента Трампа. Якщо повідомлення (стаття видання The New York Times - прим. ГА) правдиві, ми рішуче заохочуємо вас змінити ваш курс та припинити будь-які зусилля, покликані ускладнити співпрацю з приводу цього важливого розслідування», - йдеться у листі трьох сенаторів.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.