​Саміт «Виклики сьогодення». Найкращий спосіб почати діяти - почати діяти!

Днями у Києві презентували нову платформу для обговорення викликів та перспектив розвитку України.


4 лютого цього року у прес-центрі інформагентства «Інтерфакс-Україна» відбулася пресконференція, присвячена проведенню масштабного Саміту «Виклики сьогодення – 2025». Сама подія запланована на 20 лютого у Києві та охопить ключові сфери: експертизу, агросектор, науку та інновації. Саміт ініціюють Київський аграрний університет НААНУ та держпідприємство «Центр судової експертизи та експертних досліджень» ДСАУ.

Спікерами на пресконференції в «Інтерфакс-Україна» стали провідні фахівці, які визначають порядок денний та напрямки розвитку у своїх сферах.

Дискусійні панелі майбутнього Саміту «Виклики сьогодення»:
- Інновації, наука та інвестиції в аграрному секторі України;
- Судова експертиза в контексті розвитку аграрного ринку;
- Логістика та особливості вантажоперевезення аграрної продукції.

Про це, власне, й йшлося на прес-конференції.

Так, професор, доктор економічних наук, проректор Київського аграрного університету Національної академії аграрних наук України (НААНУ) Іннола Новикова під час прес-конференції наголосила на важливості інтеграції науки та бізнесу:

«Країна розвиватиметься та рухатиметься вперед лише тоді, коли ми будемо вірити в успіх. Для чого ми взагалі робимо тоді, в принципі, подібні заходи, якщо не віримо в їхню перспективність? Нам потрібно розвиватися і треба думати про майбутнє. Я абсолютно згодна з колегами, що конкуренція на сьогоднішній день дійсно велика. Але ж в України є напрям, де ми дійсно конкурентоспроможні та можемо бути успішними. І це – наша аграрна сфера».

За словами пані Новикової, «якщо ми не будемо розвиватися в аграрному напрямку, якщо не будемо вкладатися, вчити молодь тощо, то ми серйозно втратимо. Я вважаю, що фахових аграріїв нині готувати потрібніше, аніж це може здатися на перший погляд. Це – перспектива, яка дасть нам можливість рухатися вперед. Так, на сьогодні є значний дефіцит кадрів у більшості секторів економіки України. Але, в аграріїв такий дефіцит просто колосальний. Тож, якщо ми зупинимось, будемо думати, що подібні Саміти (як дехто може трактувати) «не на часі», то в нас просто не буде перспективи».

У свою чергу судовий експерт, кандидат юридичних наук, директор державного підприємства «Центр судової експертизи та експертних досліджень» Державної судової адміністрації України (ДСАУ) Ігор Стародубов акцентував на ролі експертизи у процесах державного управління. І наголосив, що Саміт «Виклики сьогодення» – це можливість підвищити рівень експертизи та створити прозорі механізми ухвалення рішень:

«Так, хтось може подумати, що такі заходи «не на часі». Я з цим категорично не можу погодитись. Подібне – завжди на часі. Бо це – наше майбутнє, яке ми повинні розбудовувати і про яке повинні мріяти та дбати вже нині. Не варто сидіти й чекати, що щось якось саме собою відбуватиметься. Ми повинні робити конкретні справи задля того, щоб це відбулось.

Якщо, приміром, говорити про ті ж інновації. Я досить давно займаюсь питаннями інтелектуальної власності і скажу, що це такий напрямок, що якщо його не захищати, що в людини й не буде цієї інтелектуальної власності. Отже, судова експертиза й експертиза загалом – це як один з пластів, який допомагає захищати і бізнес, і інновації, і людину.

Наша основна мета – донести загалові ті алгоритми та ті можливості, котрі можуть бути використані бізнесом для розбудови як себе, так і для розбудови країни в цілому. Ми віримо, ми живемо з цим і все робимо задля того, щоб Україна залишилась, розвивалась, була квітучою, щоб усі ми досягли нашої головної мети. Для цього ж треба об’єднуватись і йти разом».

До обговорення про важливість таких заходів, як Саміт «Виклики сьогодення», долучився й експерт з впровадження цифрових стратегій, маркетолог та підприємець, віцепрезидент програми «Є-земля» Андрій Підставський.

«Якщо я особисто від когось почую подібні точки зору, мовляв, подібні Саміти «не на часі», то, скажу відверто, цілком готовий аргументами та прикладами розвертати подібних скептиків в іншу сторону, геть на 180 градусів.

Такий захід, як Саміт «Виклики сьогодення», об’єднає дуже великий та основний, ключовий сектор економіки України. Є реальні механізми, які здатні розігнати швидкість нашої економіки. Я вже говорив за партнерство, корисні обміни думкам і досвідом.

Так, є так би мовити «диванні експерти» або люди, які просто є спостерігачами, є скептики, котрі критикують багато чого й не завжди заслужено. Такі люди, як правило, є «стороною», а не тими, хто стрибає у складнощі, вчиться там жити, розвиватись, змінюватись та досягати конкретних цілей. Тому, я цілком готовий до запитань на кшталт: «Навіщо такі Саміти взагалі, чи вони на часі, чи потрібні нині?». Будемо розвертати людей аргументами на 180 градусів у бік реального стану справ», – відзначив пан Підставський.

На ключовій ролі розвитку аграрного сектору економіки, як рушія відновлення та подальшого розвитку України і нині, і, головно, після нашої Перемоги, наголосив керівник Департаменту логістики української аграрної компанії «Агросем» Дмитро Линник.

На його переконання, «такі форуми, яким і стане Саміт «Виклики сьогодення», навіть дуже як «на часі». Сьогодні колеги вже не раз говорили, що наша аграрна галузь – це один з локомотивів економіки України. Якщо, навіть, говорити про валютну виручку, то на сьогодні аграрна галузь забезпечує близько 60% усієї валютної виручки, яка заходить в країну. Але ж, це не лише валютна виручка, це і податки, і робочі місця. Це, знову ж таки, і допомога нашим Збройним силам, які захищають громадян і дають їм можливість жити та працювати. Кожен з нас допомагає, кожна компанія допомагає у тій чи іншій мірі для того, щоб життя продовжувалося.

Ми повинні рухатись вперед. І Саміт «Виклики сьогодення» – якраз той крок вперед, про який варто голосно говорити. Саміт може дати реальний поштовх для розвитку аграрної галузі. Бо якщо її не розвивати, то не буде ані валютної виручки, ані податків, ані робочих місць. І тоді ті, хто сьогодні ставлять питання, мовляв, «а чи на часі подібні Саміти?», напевно, будуть ставити самі собі вже трохи інші запитання… Тож, я переконаний, подібні Саміти – 100% на часі».

Ключову мету Саміту «Виклики сьогодення» визначив науковець, доктор юридичних наук, президент Національного експертно-будівельного альянсу України (НЕБАУ) та групи компаній Win Experts Віктор Лещинський.

«Ми створюємо майданчик для обміну досвідом, щоб експертиза, агросфера та інновації рухали Україну вперед».


За словами пана Лещинського, «поради та досвід експертів, які будуть учасниками на Саміті, стануть цікавими та вкрай корисними. У Саміті візьмуть участь кваліфіковані спеціалісти, науковці, експерти, фахівці аграрної галузі, які зможуть не лише дати відповіді на будь-які гострі й актуальні запитання стосовно аграрної тематики, але й на практичних кейсах довести те, за чим багато хто ходить на платні семінари за необхідними знаннями.

Саміт «Виклики сьогодення» спрямований на чималу аудиторію. Критика буде, це так. Але, зазвичай багато критикує той, хто сам не дуже багато робить. А ми – найкращі! Тому, як би це зараз надто різко не прозвучало, проте, як кажуть у народі, «муха, яка пролітає повз та пустопорожньо жужить, нашу рідну бурьонку не дуже цікавить й точно не зачепить...» Тож, вперед за перемогами, я вірю у найкращі результати від проведення нашого Саміту».

Нагадаємо, Саміт «Виклики сьогодення» 2025 року стане платформою для дискусій, аналітики та пошуку реальних рішень задля України та в ім’я України. Усі бажаючі зможуть долучитись до головної аграрної події року, котра відбудеться, нагадаємо, 20 лютого у Києві у багатофункціональному івент-комплексі «Нивки-хол» та триватиме з 10:00 до 17:00.

«Життя вимірюється не тим, скільки у ньому років, а тим, скільки в цих роках життя», – сказав колись Авраам Лінкольн. Тож, виклики – це і є наше життя, а їхнє подолання, власне, і робить наше життя осмисленим!



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 8 лютого обговорив актуальні теми війни:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.