Європейський суд навесні винесе рішення за позовами Луценка і Тимошенко
- Подробиці
- Опубліковано 29.02.2012 11:15
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 7254
Рішення Європейського суду з прав людини за позовами Юлії Тимошенко та Юрія Луценка очікують вже навесні. Оглядачі майже не сумніваються, що судові ухвали винесуть на користь позивачів. Інтригою ж стане реакція української влади.
Європейський суд з прав людини розглядатиме позов Юлії Тимошенко проти України за скороченою процедурою. Суд перед ухваленням рішення ще з’ясує, чи піддавалася підзахисна тортурам та негуманному ставленню, чи отримувала Тимошенко необхідну медичну допомогу, а головне – чи є її справа політично мотивованою.
Схожі запитання суд у Страсбурзі має й у справі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
Українська опозиція покладає грандіозні надії на рішення цієї інстанції, навіть незважаючи на те, що практика виконання рішень Європейського суду з прав людини доводить, що українська влада нерідко ці вердикти якщо й не ігнорує, то «спускає на гальмах». Про це неодноразово йшлося у критичних резолюціях Парламентської Асамблеї Ради Європи.
І хоча, як зазначила у розмові з Deutsche Welle аналітик Європейського центру політики у Брюсселі Аманда Пол, прецеденти розгляду справ екс-урядовців проти нової влади у цьому суді вже є (йдеться, серед іншого, про справи, наприклад, з Франції та Румунії) унікальність української ситуації у тому, що проти держави позивається ув’язнена екс-глава уряду.
На думку Пол, головною інтригою буде навіть не рішення суду, а реакція української влади. У Києві послідовно переконували світ у незаангажованості українського правосуддя у справах екс-урядовців, які на Заході здебільшого вважають політичною розправою. «Рішення Європейського суду номінально є обов’язковим до виконання. Звичайно, якщо українському керівництву не сподобається ухвала суду, воно може звернутися до так званої «Великої Палати» за повторним розглядом. Але не факт, що судді залишать можливість для апеляції», - каже Пол.
На думку Аманди Пол, конкретного політичного сценарію реакції на рішення Страсбурзького суду ще не сформовано й у Євросоюзі. «Все залежатиме від того, як поведе себе українське керівництво», - наголошує Пол. Тим не менше, експерт вважає, що найбільш контрпродуктивним у цій ситуації була б будь-яка форма політичної ізоляції України, котра, на її переконання, зашкодить інтересам як України, так і Євросоюзу, повідомляє tyzhden.ua.
Також з цієї категорії...
Упродовж першої доби до Польщі...
12 июн. 2017 г.
На прикордонні з Польщею розпочалися...
27 авг. 2017 г.
До конкурентної боротьби за українські...
12 янв. 2019 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській землі21.11.2024 14:06
Збито шість крилатих ракет ворога21.11.2024 13:55
1510 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі