​Міжнародні органи одноголосно закликають Україну прийняти закон про оцінку впливу, ветований Президентом України

7 лютого 2017 Комітет із впровадження Конвенції Еспо (Конвенція про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті) опублікував звіт своєї тридцять сьомої сесії, що відбулася 12-14 грудня 2016 у Женеві. На цій сесії Комітет, серед іншого, розглянув питання прогресу України у виконанні рішення про недотримання нашою державою своїх конвенційних зобов’язань (справа про глибоководний судноплавний канал Дунай-Чорне море в українській ділянці дельти Дунаю / канал Бистре). Цим рішення Україні було запропоновано прийняти відповідне законодавство і привести проект по каналу Бистре у повну відповідність до Конвенції до кінця 2015 року.


В якості оновлення законодавчої бази для впровадження вимог Конвенції Комітет проаналізував положення нового закону України про оцінку впливу на довкілля (закон про ОВД), прийнятого 4 жовтня 2016 і ветованого Президентом України. Комітет дійшов висновку, що закон про ОВД в цілому сумісний з критеріями, які Комітет раніше виклав в огляді правових, адміністративних та інших заходів для впровадження положень Конвенції. Комітет висловив побажання, що Україна: (а) забезпечить, що закон про ОВД задовольнятиме ці критерії і після його перегляду у зв’язку із зауваженнями Президента; і (б) розгляне можливість подальшого вдосконалення деяких положень закону з метою сприяння його практичній реалізації. Щодо самого каналу Бистре, Комітет висловив занепокоєння, що прогрес у приведенні діяльності із експлуатації каналу у відповідність до положень Конвенції залишається дуже незначним.

Наступна сесія Комітету відбудеться 20-22 лютого 2017 року. Саме до цього часу Україна іще має шанс прийняти закон про ОВД. Якщо цього не відбудеться, у лютому Комітет сформує свою позицію і рекомендації для чергової Наради Сторін конвенції (Мінськ 13-16 червня 2017) щодо справи по каналу Бистре, яка міститиме рекомендації щодо застосування до України жорстких заходів.

Нагадаємо, що 12 січня 2017 року Секретаріат договору про застування Енергетичного співтовариства ініціював проти України справу та надіслав свої аргументовані Позиції щодо непроведення Україною у встановлені строки повної транспозиції Директиви про оцінку впливу на навколишнє середовище.

23 січня 2017 року Крістіан Фрііс Бах, виконавчий секретар Європейської економічної комісії ООН, звернувся до міністра закордонних справ України пана Клімкіна із листом щодо висновків Комітету з дотримання Оргуської конвенції щодо ветованого Президентом закону про ОВД. У світлі чергової сесії Наради Сторін, що відбудеться у Чорногорії у вересні 2017 року, Комітеті з дотримання Оргуської конвенції попередив уряд України про останній шанс виправити ситуацію. Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» або інший аналогічний за змістом законодавчий акт має бути прийнятий до 20 лютого 2017 року. Інакше Комітет з дотримання у своєму проекті рішення щодо України до Наради Сторін буде змушений рекомендувати Сторонам Конвенції прийняти рішення про позбавлення України прав та привілеїв за конвенцією.

МБО «Екологія-Право-Людина» закликає високопосадовців при доопрацюванні закону про ОВД звернути пильну увагу на позиції компетентних міжнародних органів, адже зауваження Президента України, які стали підґрунтям для накладення на закон вето, стосувалися, в тому числі, процедур участі громадськості. Ми закликаємо парламентарів, Адміністрацію Президента України та особисто Петра Олексійовича до дії. Часу залишилося надзвичайно мало. Збереження обличчя держави на міжнародній арені в руках Президента. Не хотілося би, аби за часів урядовців та парламентарів, які прийшли на хвилі демократичних ідеалів нової України, на державу накладали санкції саме за небажання змінюватися і впроваджувати проєвропейські демократичні реформи.

Прес-служба МБО «Екологія-Право-Людина»

Фото liga.netКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Так, в российскую делегацию вошли начальник генштаба вс рф Валерий Герасимов и зам главы администрации президента Дмитрий Козак

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.