​«М’яка сила ЄС» не спрацьовує для вирішення конфлікту в Україні

«Песимістичний та депресивний» - так описав настрій своїх колег по ЄС міністр закордонних справ Польщі Вітольд Вашчиковські в матеріалі Reuters про щопіврічне засідання міністрів закордонних справ ЄС, яке відбулось 28-29 квітня на Мальті. ЄС традиційно представляє «м’яку силу» на міжнародній арені, на противагу США, які відігравали провідну роль в військовій політиці, зокрема через НАТО, повідомляє «Голос Америки».


«Brexit, криза мігрантів - все на нас вплинуло» - сказав високопоставлений дипломат журналісту Reuters. «Ми не втратили нашу м’яку силу, але відчуваємо, що наш моральний вплив не такий потужний, як колись» - додав він.

Нещодавній візит високого представника ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Моґеріні до москви зазнав критики через нестачу конкретних результатів. «ЄС не вживає дій по Україні? Як і США? Тільки Берлін наразі в грі. Так виглядає», - зауважив в Twitter член Європейської ради із зовнішніх зв’язків Карл Більдт.

Моґеріні відома тим, що вона є прихильницею «м’якої сили Європи». Все ж деякі спостерігачі заявляють, що Європейський Союз як блок не достатньо сильний, щоб вирішити конфлікт на сході України, особливо після того, як ЄС довірив Франції та Німеччині вести мирні переговори, йдеться в статті Reuters. «Збільшення тиску на росію можливе лише з посиленням залучення всього ЄС та США», - сказав колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен.

Під час засідання міністрів дипломати відзначили єдність позиції з продовження санкцій проти росії, накладених у відповідь на незаконну анексію Криму та підтримку сепаратистів на сході України, а також наголосили на важливості військової співпраці, повідомляє Reuters.

Очікувана перемога проєвропейського кандидата Макрона на виборах у Франції та посилення військової співпраці між країнами ЄС можуть стати важливими факторами і спонукати ЄС провадити більш активну міжнародну політику.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 9 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.