Польський суд засудив поляка за зневагу до українського подружжя
- Подробиці
- Опубліковано 12.04.2018 11:31
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1479
До півроку обмеження волі суд в Ольштині (Вармінсько-Мазурське воєводство) засудив у середу, 11 квітня, поляка за зневагу двох громадян України з приводу їхньої національності. Обвинувачений приклеїв на їхнє авто наліпки з перекресленим зображенням Степана бандери та написом «УПА – українські вбивці», повідомляє Польське радіо.
Районна прокуратура в Ольштині звинуватила Роберта Д. у тому, що він у жовтні 2016 року публічно підбурював до нетерпимості проти осіб української національності та зневажив двох громадян України з приводу їхньої національної приналежності. Він це зробив, наклеївши так звані стикери на автівку та неподалік місця проживання українського подружжя, яке протягом декількох років працює та живе в Ольштині. На одній з наліпок було перекреслене зображення Степана Бандери, а на другій напис «УПА- українські вбивці», розміщений на світлині з палаючими сільськими будинками.
Ще чотири подібні наліпки під час обшуку помешкання Роберта Д. знайшла поліція, яку викликало українське подружжя. За словами прокуратури, стикери містили «інформацію для підбурювання до ненависті на національному ґрунті».
Районний суд в Ольштині засудив у середу Роберта Д. до шести місяців обмеження волі. Зловмисник протягом 24 годин буде виконувати неоплачувані громадсько-корисні роботи.
Суд змінив звинувачення прокуратури, вирішивши, що дії підсудного не мали ознак публічного підбурювання до ненависті на національному ґрунті. За словами суду, Роберта Д. не можна звинувачувати у такому намірі тільки на підставі інформації наклеєних ним наліпок з відсутністю будь-яких додаткових висловлювань та жестів з його боку.
Натомість суд визнав його винним у зневазі українського подружжя з приводу національної приналежності. На думку суду, обвинувачений, розміщуючи наліпки на авто та неподалік місця проживання постраждалих, образив їх публічно та порушив їхнє право на добре ім’я.
За твердженням суду, заява Роберта Д. про те, що його акція «була освітньо-історичною», є недостовірною.
Фото pixabay.com
Також з цієї категорії...

Як США та ЄС ще...
13 янв. 2018 г.

Польща підтримує створення спільної військової...
30 янв. 2020 г.

Голова Канцелярії прем'єра написав у...
18 февр. 2022 г.
Набираючі популярність...

Евросуд по правам человека разрешил...
8 февр. 2012 г.

У Тимошенко вилучили два дозиметри,...
13 сент. 2012 г.

«За антивоєнну позицію російські окупанти...
6 июл. 2025 г.
Останні новини
06.07.2025 18:58
Фронт майже не рухається, і це добре06.07.2025 10:33
Знешкоджено 117 ворожих БпЛА06.07.2025 10:27
1180 москалів подохло минулої доби на українській землі05.07.2025 12:56
МЗС Польщі протестує проти російських нападів на українцівПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у військовому зведенні за 6 липня обговорили такі теми:
Коментарі