​Польський ринок праці й надалі залишається привабливим для українських працівників

Польща залишається привабливим ринком праці для робітників з-поза східного кордону. Офіційно їх на берегах Вісли один мільйон, а неофіційно – майже вдвічі більше, повідомляє Польське радіо.


Доктор Володимир Стрєльцов, ад’юнкт з Поморської академії в Слупську, підкреслює, що частина громадян України після отримання досвіду у Польщі шукає працю у Західній Європі:

«Польща залишається привабливою країною, якщо йдеться про заробіток. Особливо, для цих областей. Адже, відомі такі приклади, коли люди мешкають або в Луцьку, або у Львові, неподалік кордону, вони беруть відпустку і, доки вона триває, працюють у Польщі. Протягом цієї відпустки вони, фактично, заробляють стільки ж, скільки заробляють за рік».

Даріуш Смолінський з державної інспекції праці у Слупську підкреслює, що багато працівників зі Сходу користаються допомогою чиновників. Також він розповідає, що й надалі трапляються випадки заниження розміру зарплатні та нелегального працевлаштування взагалі без виплати грошової винагороди:

«Нам важко вирахувати масштаб. Ми знаємо, що до нас надійшло, скажімо, кільканадцять справ такого роду. Ми всі їх розглядаємо, але треба пам’ятати, що те, що до нас надходить, – це лише вершина айсберга. Однак, ми маємо таке досягнення, коли громадянин України надіслав нам листа із подякою за працю інспектора, який домігся виплати для нього зарплатні, що він її отримав вже на території України».

Найчастіше робітників з-за східного кордону Польщі працевлаштовують на будівництві і переробних підприємствах. Також частина з них виконує сезонну працю у гастрономічних закладах та у сільськогосподарській галузі.

Фото PR



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.