​Польські, литовські та українські парламентарії підтримали у спільній декларації прозахідні зусилля України

Польські, литовські та українські парламентарії зустрілися у Києві на спільній сесії парламентів трьох країн. У прийнятій декларації вони підтримали прозахідні прагнення України, а також порушили питання безпеки, повідомляє Польське радіо.


Спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський сказав, що Польща підтримує прагнення України до членства в НАТО та Європейському Союзі. Він нагадав, що Польща святкує 20-річчя членства у Північноатлантичному альянсі та 15-річчя членства у Євроспільноті. Політик додав, що Польща готова поділитися з Україною власним досвідом вступу та членства в НАТО та ЄС.

«Спільно з головою Сейму Литви Вікторасом Пранцкетісом ми позитивно оцінили повністю демократичний процес виборів президента в Україні, і що це дуже великий крок у напрямку розвитку демократії в Україні», - додав Карчевський.

Польський спікер теж поінформував, що темою перемовин було питання енергетичної загрози. Він підкреслив, що польська сторона дякує Литві та Україні за спільну декларацію, у якій є критична оцінка будівництва газопроводу Nord Stream 2.

«Наше засідання відбулося під гаслом «Безпека. Розвиток. Демократія». Цю безпеку ми пов’язуємо також з енергетичною безпекою. Наша зустріч закінчилася гаслом «Сильні разом» і я дуже радий, що ми маємо спільні погляди і разом будемо будувати сильніший Європейський Союз, а сильніший ЄС – це ЄС також з Україною», - підкреслив Станіслав Карчевський.

«Ми домовилися, що будемо діяти відповідно до стратегії 2025-2027 років. Це стратегія плану прагнення України до членства в ЄС. Ми спільно визнали, що цей період є часом дуже великої можливості для України, оскільки в 2025 році головувати в ЄС буде Польща, а в 2027 – Литва. Цей період є вікном можливості для вступу України в ЄС», - заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

«Україна не має у світі більш вірних друзів, ніж Польща та Литва», - додав він.

10 сесія Міжпарламентської асамблеї Польщі, Литви та України тривала у Києві від п’ятниці. У суботу вранці її учасники вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні.

Наступна зустріч парламентаріїв трьох держав відбудеться у Варшаві.

Голови парламентів Литви, України та Польщі. Фото twitter.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.