​У Брюсселі проходять чергові розмови росії, України і Єврокомісії щодо постачання газу

У Брюсселі сьогодні чергові, тристоронні розмови між росією, Україною і Єврокомісією у справі постачання газу. Їх метою є узгодження нового контракту до кінця року, бо тоді закінчується теперішній договір про транзит російської сировини через Україну. Консультації у цій справі 19 вересня не завершились порозумінням, повідомляє Польське радіо.


Європейська комісія назвала останні розмови конструктивними, інформувала про схожі точки зору і надіється на швидке порозуміння.

«Усі згодились, що це порозуміння потрібне, що воно мусить враховувати інтереси усіх сторін. Є воля на те, аби були справедливі рішення», - сказав віце-голова Єврокомісії Марош Шевчовіч.

Єврокомісія, яка тисне на порозуміння, підкреслює, що хоче запобігти можливій газовій кризі і забезпечити постачання сировини до країн ЄС з нового року. Брюссель наполягає на погодженні довготермінового, 10-літнього контракту, адже, як пояснюють експерти, короткотерміновий договір – невигідний з інвестиційної точки зору. У свою чергу, росія, яка конфліктує з Україною, раніше давала зрозуміти, що вона б охоче взагалі відмовилась від транзиту, що для Києва було б ударом як у питаннях енергетичної безпеки, так і у плані економіки.

Фото pxhere.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Ведучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 15 січня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2026.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.