​Польський журналіст нагадав про замовників російської провокації в Ужгороді, скоєної польськими руками

Суд у Кракові виніс вирок трьом польським націоналістичним діячам, котрі вчинили терористичний акт за межами Польщі. Їхній випадок – це типовий приклад міжнародної провокації, розрахованої на те, щоб створити напруження між країнами нашого регіону. Про це на порталі wpolityce.pl пише Ґжеґож Ґурни, повідомляє Польське радіо.


Автор нагадує, що 4 лютого 2018 року в Ужгороді невідомі злочинці підпалили будинок Товариства угорської культури Закарпаття. Цей інцидент ще більше ускладнив напружені відносини між Будапештом та Києвом, спричинені прийняттям парламентом України нового закону про освіту, що, на думку угорської меншини Закарпаття, обмежував навчання в школі угорською мовою.

Підпал угорського центру призвів до широкого обурення в Угорщині. Місцеві ЗМІ та влада звинуватили українських націоналістів у злочині.

Однак невдовзі зловмисників затримали. Це зробило Агентство внутрішньої безпеки у Кракові. Паліями виявилися троє громадян Польщі: 29-річний Міхал Прокопович (член проросійської партії Zmiana), 26-річний Адріан Марґлєвський і 23-річний Рафал Шимковяк (члени ультраправої організації Falanga).

Злочинці залишили після себе дуже багато слідів, тому українські спецслужби не мали проблем із з’ясуванням їхньої ідентичності. Матеріали розслідування передали Генеральній прокуратурі у Варшаві. Зловмисників заарештували. Почався судовий процес. За словами прокурора, атака на угорський центр була частиною російської політики, що мала послабити Україну та призвести до внутрішньої дестабілізації у ній.

Суд визнав вину усіх трьох підсудних. Міхал Прокопович засуджений до трьох, а Томаш Шимковяк до двох років позбавлення волі. Адріана Марґлєвського, який єдиний співпрацював зі слідством, звільнили, однак він перебуватиме під дворічним наглядом правоохоронців. Крім того, він повинен виконати суспільно-корисні роботи.

Під час суду Прокопович зізнався, що діяв на замовлення німецького журналіста Мануеля Оксенрайтера, від якого отримав гроші та інструкції. У момент скоєння замаху Оксенрайтер був консультантом Маркуса Фронмаєра – депутата Бундестагу від ультраправої прокремлівської партії Альтернатива для Німеччини (AfD). Це відомий друг Алєксандра Дуґіна і постійний коментатор у таких російських «ЗМІ», як Russia Today, «Пєрвий канал» і «Спутнік». Сам Оксенрайтер відкидає ці звинувачення і стверджує, що не має нічого спільного з підпалом в Ужгороді.

Польський публіцист ставить запитання, хто був справжнім замовником провокації, скоєної польськими руками. Той, хто вміє користуватися такими пішаками, чи то болгарськими, чи турецькими, чи чеченськими. Цей стиль важко підробити, – підсумовує Ґжеґож Ґурни.

Фото ua.news



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.