Україна і Польща спільно боротимуться із туберкульозом на прикордонні - на Закарпатті побудують туберкульозну лікарню
- Подробиці
- Опубліковано 28.07.2020 10:01
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 4710
Польща та Україна співпрацюють у межах проекту, метою якого є зменшення числа захворювань на туберкульоз на польсько-українському кордоні (RRTB). Захід співфінансує Європейський Союз з Програми «Польща-Білорусь-Україна», повідомляє Польське радіо.
Це гарний приклад співпраці, що розвивається. Головним викликом, що ставлять перед собою партнери проекту, є поліпшення важкої епідеміологічної ситуації у Закарпатській області в Україні. Для цього співпрацюють Департамент охорони здоров’я Закарпатської обласної державної адміністрації, Комунальне некомерційне підприємство «Обласний клінічний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр» Закарпатської обласної державної адміністрації та регіональна (воєводська) клінічна лікарня імені Фридерика Шопена №1 у Ряшеві.
У Закарпатській області туберкульоз проявляється частіше, ніж у сусідніх державах, тобто: Польщі, Словаччині, Угорщині та Румунії. Це випливає із великого числа осіб з групи ризику, міграції, недостатньої розвиненої системи охорони здоров’я, зокрема відсутності сучасного обладнання для діагностування або належної підготовки туберкульозних лікарень. Недоліки служби охорони здоров’я пов’язані не лише з низьким рівнем виявлення туберкульозу, але й із захворюванням медичного персоналу.
Для поліпшення ситуації з українського боку у межах проекту буде створена туберкульозна лікарня на 100 ліжок у селі Нижня Апша на Закарпатті. Заклад отримає сучасне медичне обладнання. Після підготовки лікарі переймуть інноваційні підходи у виявленні, профілактиці та лікуванні туберкульозу. У свою чергу, у клінічній воєводській лікарні у Ряшеві модернізували медичне обладнання. Польська сторона поділиться теж з українською своїм досвідом профілактики і запобігання туберкульозу під час спільних вишкілів.
Партнери також готові до нових викликів, якими є нині захворювання на коронавірус. Український партнер підготував місця у лікарні, а також медичний персонал. У диспозиції є відділ інтенсивної терапії та реанімації зі спеціальним обладнанням. Його частково придбали за кошти проекту. У клінічній воєводській лікарні у Ряшеві персонал готується до впровадження нового обладнання, придбаного проектом. Це буде комп’ютерний томограф та цифровий рентгенівський апарат, що використовуватиметься, зокрема, для рентгенографії грудної клітки.
«Польсько-український проект у сфері протидії туберкульозу показує, наскільки важливою є співпраця поза кордонами», - заявила віце-міністр фондів та регіональної політики Анна Ґембіцька.
Фото polskieradio.pl
Також з цієї категорії...

ЄС реагуватиме швидко, якщо ситуація...
10 февр. 2014 г.

Українські консули моніторюватимуть перший день...
10 июн. 2017 г.

Польські католики з Caritas допомагають...
29 дек. 2018 г.
Набираючі популярність...

Маніпуляція соціологією, як підготовка до...
4 апр. 2025 г.

Мита Трампа спричиняють ринковий хаос,...
4 апр. 2025 г.

Китай запровадив додаткові мита в...
4 апр. 2025 г.
Останні новини
Полковник ЗСУ в запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 4 квітня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі