У Брюсселі дійшли згоди щодо нового пакету санкцій - нафтопроводи будуть виключені з-під ембарго
- Подробиці
- Опубліковано 31.05.2022 14:24
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2224
У Європейському Союзі дійшли згоди щодо шостого пакету санкцій проти росії та ембарго на імпорт нафти. Домовленості досягли лідери 27 країн на саміті в Брюсселі, повідомив у Twitter глава Європейської ради Шарль Мішель, передає Польське радіо.
Угорщина блокувала одностайну згоду майже 4 тижні, вимагаючи винятків і компенсацій. Ці технічні питання будуть обговорені найближчими днями. Обмеження стосуватимуться нафти, що імпортується танкерами, а нафтопроводи будуть виключені з-під ембарго.
«Це одразу охоплює понад 2/3 імпорту нафти з росії, припиняючи величезне джерело фінансування її військової машини», – підкреслив глава Євроради.
Крім того, Польща та Німеччина також мають відмовитися від поставок російської нафти через нафтопровід «Дружба». А це, як наголосив Мішель, до кінця року фактично скоротить майже на 90 відсотків імпорт нафти з росії до Європейського Союзу.
Більше того, в рамках шостого пакету санкцій від глобальної системи фінансових розрахунків SWIFT планується відключити більше російських банків, у тому числі найбільший із них – Сбєрбанк. Проте, незважаючи на заклики Польщі та країн Балтії, обмеження не поширюються на третій за величиною Ґазпромбанк, який використовується деякими країнами для оплати енергоносіїв.
Також планується розширити чорний список осіб, яким заборонять в'їзд до ЄС, та заблокують активи в Європі. До списку потрапила мати дітей владіміра путіна Аліна Кабаєва.
Санкції також мають бути застосовані до, зокрема, глави російської православної церкви патріарха Кіріла, який, як зазначено в обґрунтуванні, є одним із значущих прихильників російського нападу на Україну і представляє його як «війну зі злом».
Під санкції потраплять три російські ЗМІ. За інформацією брюссельської кореспондентки Польського радіо Беати Пломецької, це «россия 24», «россия RTR» і «TV Centr International».
Шарль Мішель. Фото РАР
Також з цієї категорії...

Яценюк пригрозил перенести решение газового...
30 мая 2014 г.

Польща отримала дозвіл від України...
28 сент. 2019 г.

У Биківні під Києвом відкрито...
18 сент. 2020 г.
Набираючі популярність...

Развести лоха. Лох – это...
5 мая 2010 г.

Оперативна інформація станом на 08:00...
7 июн. 2025 г.

1120 кацапів подохло минулої доби...
7 июн. 2025 г.
Останні новини
07.06.2025 09:29
Знешкоджено 174 засоби повітряного нападу!07.06.2025 09:19
1120 кацапів подохло минулої доби на українській землі06.06.2025 11:21
Знешкоджено 406 засобів повітряного нападу!06.06.2025 11:12
1160 москалів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак разом полковником ЗСУ у запасі, військовим експертом Романом Світаном у воєнному зведенні на 6 червня обговорили наступні теми:
Коментарі