Румунія знайшла на своїй території нові фрагменти другого російського безпілотника
- Подробиці
- Опубліковано 09.09.2023 20:52
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 3873

Міністерство оборони Румунії заявило в суботу, що нові фрагменти безпілотника, подібного до тих, що використовувалися російськими військовими для обстрілу українських портів на Дунаї, були знайдені на території Румунії.
Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що це свідчить про неприйнятне порушення повітряного простору Румунії, повідомляє Голос Америки, посилаючись на Reuters.
У своїй заяві Йоганніс сказав, що він поінформував генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про уламки безпілотника – другого, що впав на території Румунії цього тижня – і що Столтенберг підтвердив повну солідарність альянсу з Румунією.
«Ідентифікація румунською владою на території Румунії поблизу кордону з Україною нових фрагментів безпілотника... свідчить про неприйнятне порушення повітряного простору Румунії, країни НАТО, з реальними ризиками для безпеки румунських громадян у цьому районі, – сказав Йоганніс.
7 вересня у Європарламенті Єнс Столтенберг прокоментував падіння на території Румунії частин безпілотників Shahed, якими росія атакувала портову інфраструктуру України у гирлі Дунаю.
За його словами, НАТО не має жодних ознак того, що це був навмисний напад росії на Румунію.
«У нас немає жодної інформації, яка б вказувала на навмисну атаку з боку росії, і ми очікуємо результатів поточного розслідування», - сказав Столтенберг. Він наголосив на ризиках, які несуть російські авіаудари неподалік кордонів альянсу.
Напередодні президент Румунії, Клаус Йоганніс заявив, що якщо буде підтверджено, що частини російського безпілотника потрапили на територію Румунії, це буде «серйозним порушенням», і назвав російські напади на українські дунайські порти воєнним злочином.
Фото АР
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
30.06.2026 09:50
Збито та подавлено 138 цілей30.06.2026 09:41
1350 москалів подохло минулої доби на українській землі29.06.2026 12:51
Навіщо «реформаторам» адвокатура а-ля Медведчук?29.06.2026 09:50
Збито та подавлено 82 ворожих БпЛА29.06.2026 09:41
1230 кацапів подохло минулої доби на українській земліВедучий Ігор Гаврищак та військовий експерт Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 28 червня


Коментарі