Українська журналістка заявила в ООН про репресії її колег у Криму
- Подробиці
- Опубліковано 21.10.2015 12:30
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1658
20 жовтня кримська журналістка, член комітету НМПУ Анна Андрієвська, виступаючи на конфренції у Палаці націй в Женеві, спростувала інформацію росіян про те, що Росія не застосовує статтю 280.1 кримінального кодексу РФ «Публічні заклики до порушення територіальної цілісності РФ».
Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Незалежної медіа-профспілки України.
«Попри те, що Крим залишається частиною України, хоч і анексованою, там зараз діють закони РФ, - сказала вона, - Вже немало кримінальних проваджень проти журналістів відкрито саме за цією статтею». Вона додала, що є живим прикладом застосування цього закону, адже проти неї порушено кримінальну справу саме за цією статтею. Російська правозахисниця Галина Арапова погодилася з цим, але відзначила, що судових вироків за заклики про порушення територіальної цілісності нема.
У свою чергу, голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов сказав у своєму виступі, що долати нинішню кризу в стосунках двох країн доведеться протягом кількох поколінь і це можливо лише за умови, коли росіяни усвідомлять трагічність того, що відбулося, що неможливо закінчити війну і знову жити так, наче нічого не сталося. На його думку, це стосується і журналістів. Він закликав російських колег відмовитися від зверхнього ставлення до України, запропонував припинити давати поради як нам краще жити і облаштувати свою країну. «Діалог між двома країнами, і журналістами в тому числі, можливий лише тоді, - сказав він, - коли росіяни усвідомлять, що Україна не якась недорозвинена Росія, а самостійна країна, яка сама здатна турбуватися про своє життя».
Дискусія відбувалася в рамках конференції «Роль ЗМІ в попередженні та боротьбі з пропагандою національної, расової та релігійної ненависті, що є закликом до дискримінації, ворожнечі та насилля», яка відбулася в Женеві. В ній взяли участь журналісти з України та Росії - представники журналістських організацій: Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ), Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Союз журналістів Росії (СЖР). Зустріч журналістів конфліктуючих країн відбувалась на нейтральній території під егідою ООН. Медійники з України та Росії виступили із оглядом законодавчої бази своїх країн, яка регулює правові та етичні норми в журналістиці, а також проаналізували ситуацію з «мовою ворожнечі» в своєму інформаційному середовищі. Для журналістів із презентацією власного досвіду подолання проблеми «мови ворожнечі» в медіа виступили експерти з Іспанії та Норвегії, а також представники Європейської комісії проти расизму і нетерпимості Ради Європи й Секції з недопущення расової дискримінації Управління Верховного комісара з прав людини ООН.
Учасники конференції також ухвалили спільну заяву з осудом мови ворожнечі у ЗМІ. Вони відзначили, що інструментом розпалювання ворожнечі є не лише лексика, але й умисне спотворення фактів та порушення журналістських стандартів. Делегати закликали журналістів обидвох країн залишатися вірними професії. По завершенню учасники зустрічі прийняли спільну заяву та домовились про подальшу співпрацю в напрямку навчання медійників небезпекам від «мови ворожнечі». Також учасники закликали національні органи саморегулювання медіа оперативно реагувати на такі прояви.
Також з цієї категорії...
Партнери Партії регіонів у Європейському...
26 окт. 2012 г.
ЄС готовий до переговорів з...
3 дек. 2013 г.
Британська розвідка назвала причину скасування...
2 июл. 2023 г.
Набираючі популярність...
В Одесі обурені українці штурмують...
26 окт. 2024 г.
Хто позбавляє Україну майбутнього і...
15 янв. 2025 г.
У Києві Нацполіція затримала медикиню...
19 янв. 2025 г.
Останні новини
22.01.2025 09:41
1950 москалів подохло минулої доби на українській землі21.01.2025 12:16
1600 кацапів подохло мигулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі