ЄС надіслав Україні екстрену допомогу після серії російських ракетних атак і ударів безпілотників
- Подробиці
- Опубліковано 09.04.2024 15:14
-
Автор: Конфлікти і закони Конфлікти і закони
- Переглядів: 5100

Європейський Союз надіслав екстрену допомогу Україні через чергові атаки росії на енергетичну інфраструктуру. Українська влада звернулася за підтримкою до Брюсселя після серії ракетних атак і ударів безпілотників. У відповідь був активований механізм цивільного захисту ЄС – країни-члени пропонують підтримку, а Європейська комісія координує її, повідомляє Польське радіо.
Австрія, Нідерланди, Німеччина та Швеція надіслали 157 генераторів різних розмірів.
«Для подальшого зміцнення української інфраструктури ЄС також надав 10 великих електрогенераторів зі своїх власних стратегічних ресурсів», — повідомив речник Єврокомісії Балаж Уйварі.
Кожен із цих генераторів може в екстрених ситуаціях забезпечити електроенергією лікарню середнього розміру.
Координаційний центр ЄС з реагування на надзвичайні ситуації в Брюсселі підтримує постійний зв’язок з Києвом і, за потреби, координуватиме подальшу підтримку.
«Російський план занурити Україну в темряву не вдасться», – прокоментував європейський комісар з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.
Харків без електрики. Фото EPA
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
10.05.2026 11:47
Збито та подавлено 27 ворожих пЛА10.05.2026 11:13
840 кацапів подохло минулої доби на українській землі09.05.2026 09:44
Збито та подавлено 34 ворожі БпЛА09.05.2026 09:39
1080 кацапів подохло минулої доби на українській земліПолковник запасу ЗСУ Роман Світан аналізує поточну військово-політичну ситуацію станом на 10 травня 2026 року


Коментарі