Опозиція не має обмежуватися лише темою особистого голосування – Микола Оніщук
- Подробиці
- Опубліковано 20.02.2013 13:33
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1888
Представники опозиційних сил мали б розширити список вимог до більшості і не обмежуватися змінами до регламенту, наголошує президент Інституту правової політики Микола Оніщук, коментуючи хід переговорів щодо розблокування ВРУ, повідомляє прес-служба Інституту правової політики.
5 лютого чергова сесія Верховної Ради не була відкрита, як того вимагає Конституція, через блокування трибуни парламенту. Наразі, за повідомленнями ЗМІ, триває переговорний процес з врегулювання проблеми неособистого голосування. Йдеться, зокрема, про внесення змін до закону про регламент ВРУ в частині підвищення дисципліни та відповідальності народних депутатів. В той же час, за словами Миколи Оніщука, виходячи з аналізу нинішньої ситуації в порядку денному перемовин відсутні важливі для країни та суспільства закони, що здатні вплинути на перспективи розвитку держави та забезпечення її прогресу.
«Серед них – ухвалення нового виборчого закону із запровадженням 100-% пропорційної системи виборів з відкритими регіональними партійними списками; внесення змін до Закону України «Про всеукраїнський референдум», а саме – вилучення з нього неконституційних та юридично сумнівних положень; розробка та прийняття нового закону про прокуратуру, як складової реформи кримінальної юстиції; поліпшення законодавчого регулювання відносин у сфері запобігання та протидії корупції через внесення змін та доповнень до однойменного закону; належне виконання Верховною Радою своїх повноважень із забезпечення функціонування місцевого самоврядування в м. Києві, зокрема призначення у конституційні строки виборів київського міського голови та депутатів до Київської міської ради», - підкреслює президент Інституту правової політики.
Як зазначив Микола Оніщук, у «списку Фюле» знаходиться також і рекомендація щодо внесення змін до чинного Кримінального кодексу у напрямку гуманізації та декриміналізації низки статей щодо посадових злочинів.
Таким чином, на думку експерта, опозиція мала б розширити список вимог до більшості. «Адже проблема неособистого голосування цікавить суспільство набагато менше, аніж актуальні проблеми розвитку власної країни, що мають забезпечити громадянам достойні умови їх життя, правову визначеність, впевненість та захищеність», - додав Микола Оніщук.
Також з цієї категорії...
Український парламент відмовився розглядати скандальний...
2 апр. 2013 г.
В Украине хотят запретить рекламу...
14 апр. 2013 г.
Пленарні засідання Верховної Ради України...
13 мая 2014 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі