Микола Оніщук пропонує ввести посаду парламентських приставів

onischuk20 02 2012

 
Розширення компетенції судів загальної юрисдикції щодо парламенту не відповідає засадам конституалізму. Таку думку висловив президент Інституту правової політики Микола Оніщук, коментуючи законодавчу ініціативу народного депутата від фракції Партії Регіонів В. Олійника щодо надання права голові Верховної ради звертатися до суду з вимогою про відшкодування збитків депутатами, які беруть участь у блокуванні трибуни. Як відомо законопроект про внесення змін до ст. 47 закону "Про регламент" був зареєстрований минулого тижня, повідомляє прес-служба Інституту правової політики.


За словами екс-міністра юстиції, така пропозиція порушує парламентський суверенітет та обмежує автономність єдиного законодавчого органу, оскільки запроваджує судову юрисдикцію стосовно діяльності народних депутатів у Верховній Раді при здійсненні ними законодавчої діяльності.

«На жаль, це є продовженням неконституційної практики втручання судової влади у діяльність законодавчої (рішення ВАСУ щодо дострокового припинення повноважень народних депутатів О. Домбровського та П. Балоги, рішення цього ж суду щодо визнання легітимним засідання ВРУ поза межами сесійної зали на вул. Грушевського)», - додав Микола Оніщук.

Водночас, на думку правника, розблокування роботи парламенту має вирішуватися як за рахунок політичних рішень (пошук політичних балансів, компромісів, домовленостей тощо), так впровадження Регламентом ВРУ низки заходів дисциплінарного характеру.

«Зокрема, доцільно передбачити у Регламенті ВРУ певні дисциплінарні та регламентні обмеження щодо народних депутатів, які порушують як фракційну, так і парламентську дисципліну. Наприклад, могла б бути розглянута пропозиція щодо введення посади парламентських приставів», - припустив Микола Оніщук.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.