«УДАР» ініціює ухвалення якісно нового закону «Про всеукраїнський референдум»

referen zakon

 

Народні депутати від «УДАРу» Віталій Кличко, Віталій Ковальчук, Валерій Карпунцов, Ростислав Павленко та Віктор Чумак подали до Верховної Ради проект концептуально нового закону про всеукраїнський референдум. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі «УДАРу».


«Ударівці» пропонують скасувати можливість виносити на всеукраїнський референдум текст нової Конституції України та змін до вже чинної редакції Основного Закону держави без участі Верховної Ради України, що є гарантією від зміни конституційного ладу в неконституційний спосіб.

При цьому, законопроект передбачає можливість винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою питання про скасування нормативно-правових актів Президента України, Кабінету Міністрів, міністерств чи інших центральних органів виконавчої влади. Пропонується встановити, що політичні партії і всеукраїнські громадські організації можуть бути суб’єктами всеукраїнського референдуму. І значно розширюються їх можливості щодо участі в процесі референдуму та забезпечення контролю за його законністю. Передбачено поділ суб’єктів референдуму на прихильників та опонентів питання референдуму.

З метою обмеження можливості маніпулювання суспільною думкою і, як наслідок, «штучного» ініціювання референдуму провладними політичними силами задля прийняття в такий спосіб вигідних для них рішень, запропоновано низку вдосконалень порядку проголошення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Зважаючи на досвід попередніх парламентських та місцевих виборів, коли результати народного волевиявлення часто спотворювалися через масові фальсифікації, «УДАР» пропонує посилити механізми запобігання цьому. Зокрема, вдосконалено порядок формування комісій всеукраїнського референдуму та дострокового припинення повноважень їх членів, гарантування при цьому прав суб’єктів процесу референдуму. Також вдосконалюється порядок складання та уточнення списків учасників всеукраїнського референдуму.

Для унеможливлення фальшування результатів волевиявлення громадян створюються додаткові механізми забезпечення прозорості референдуму та обізнаності громадян України щодо питань або законопроектів, які виносяться на нього.

Крім того, проектом закону пропонується передбачити інформаційне супроводження всеукраїнського референдуму та удосконалити окремі положення щодо порядку ведення агітації всеукраїнського референдуму з метою забезпечення прозорості процесу, своєчасного доступу громадян України до інформації щодо питань та/або законопроектів, які виносяться на всеукраїнський референдум.

Чинна редакція Закону «Про всеукраїнський референдум» допускає можливість прийняття рішень загальнодержавного значення надзвичайно малою кількістю громадян України. Натомість, «ударівський» законопроект передбачає, що питання, винесене на всеукраїнський референдум, вважається схваленим, якщо за нього проголосувало більше половини учасників референдуму, включених до списків учасників референдуму (тобто абсолютна більшість), незалежно від того - скільки громадян взяли участь в голосуванні. «Це забезпечить ухвалення на всеукраїнському референдумі лише тих рішень, які реально підтримує більшість громадян та значно ускладнить можливість використання інституту всеукраїнського референдуму як способу прийняття «потрібних» рішень, які не підтримуються громадянами України», - наголошують в «УДАРі».

Запропонована «УДАРом» оновлена редакція Закону України «Про всеукраїнський референдум» скасовує прийнятий в неконституційний спосіб, з порушенням принципу особистого голосування, чинний закон «Про всеукраїнський референдум», до якого висловлювалося безліч зауважень як авторитетними вітчизняними експертами, так і міжнародними інституціями.

Участь в розробці законопроекту також взяли представники коаліції «За чесний референдум» Юрій Ключковський та Ігор Коліушко.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Дарницький суд. Трансляція рішення судді Заставенко у справі «Медведчук проти Стуса». P.S. Рішення «іменем України» винесене

подробнее

Опрос

Вы проголосуете на местных выборах за кандидатов от "Слуг народа"?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.