Депутати пропонують воювати з мирним населенням

plenar zasidan

 
На цей тиждень у Верховній Раді заплановано розгляд законопроекту № 4912 від 20.05.2014 «про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення боротьби з тероризмом», зареєстрованого депутатами від фракції «УДАР». Є реальна небезпека того, що цей документ набере достатньо голосів.


У ньому пропонується ввести в законодавство поняття «пособник терористів», визначаючи його так:

«фізична особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь терористам або усуненням перешкод для терористичної діяльності, блокуванням руху військової техніки чи створенням інших перешкод для учасників антитерористичної операції, або іншим чином сприяла терористичній діяльності, а так само особа, яка заздалегідь обіцяла переховати терориста (терористів), знаряддя або засоби вчинення терористичного акту, сліди терористичної діяльності або предмети, здобуті у ході терористичної діяльності».

Очевидно, що таке вкрай широке та розпливчате формулювання може застосовуватись і до геть безневинних осіб. Між тим, згідно з законопроектом, проти таких «пособників» дозволятиметься використання зброї та спецзасобів.

Більше того, якщо зараз норми Закону України «Про боротьбу з тероризмом» згадують лише про «посадових осіб, залучених до операції» — тобто кадрових військових та правоохоронців, то запропонований законопроект вводить в закон таку категорію як «інші особи, які офіційно залучені до операції». Таким чином, можна однозначно стверджувати, що законопроект надасть право парамілітарним угрупованням застосовувати зброю до будь-якої людини, назвавши її «пособником терористів».

В пояснювальній записці зазначено, що це «дозволить більш ефективно проводити боротьбу з тероризмом, та, відповідно, забезпечувати громадський порядок, державну безпеку та захист державного кордону України, а також забезпечувати права і свободи людини і громадянина в районі проведення антитерористичної операції». Проте на практиці прийняття даного законопроекту призведе до збільшення жертв серед мирного населення під виглядом «пособників терористів», в тому числі і від ультраправих парамілітарних угрупувань, наділених правом використання зброї.

Окрім цього, проект закону дозволяє призначати комендантів в рамках адміністративно-територіальних одиниць, які наділені правом одноосібно керувати всіма владними структурами місцевості, замість обраних органів влади та місцевого самоврядування (ч.3-5 ст.15). Отже мешканці Донбассу замість відкритої диктатури сепаратистських «республік» ризикують отримати диктатуру українських силовиків.

Автономна спілка трудящих не підтримує жодну сторону у кривавому конфлікті на Сході України. Ми вважаємо шкідливими будь-які законодавчі ініціативи, що призведуть до ймовірного збільшення жертв серед мирного населення, або звуження його прав і свобод. Законопроект депутатів від фракції «УДАР» № 4912 від 20.05.2014 однозначно можна зарахувати до таких. Тим паче, що згодом цей закон може бути використано не тільки проти «сепаратистів», а й проти будь-кого, хто незгоден із діями правлячої верхівки. Ми закликаємо трудящих рішуче виступати проти усіх спроб влади полегшувати й узаконювати репресії проти власного населення.

Прес-служба Автономної спілки трудящихКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Минулої доби на ворожі провокації українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали. Бойових втрат серед наших підрозділів немає

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.