​Пленарні засідання Верховної Ради України 16 травня 2017 року

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив ранкове засідання. А. Парубій привітав усіх із завершенням офіційної процедури надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом.


«Всі закони, всі вимоги, які стояли перед Україною, були виконані завдяки роботі Верховної Ради України. Всі рішення приймалися тут у важких дискусіях. Дуже непрості рішення. Але Верховна Рада України цього скликання продемонструвала здатність приймати ці рішення. І, власне, завдяки цим рішенням ми змогли вийти на рішення, яке має великий символічний аспект, який робить незворотнім наш шлях в Європу», - наголосив він.

Народні депутати планували сьогодні розглянути два блоки питань - житлово-комунального господарства та інформатизації.

З оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями виступили представники депутатських фракцій і груп.

Народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

Прийнято Закон «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України».

Законодавчим актом передбачено для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до одного з вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, здійснювати на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот прийому до вищих навчальних закладів (наукових установ) України.

Законом також встановлено для прийому таких осіб фіксований розмір квоти 1000 місць державного замовлення, які розподіляються між вищезазначеними навчальними закладами; забезпечити поглиблене вивчення української мови особами, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які прийняті на навчання.

Відповідні зміни внесено до Закону України «Про вищу освіту».

Проект Закону зареєстровано за №6116.

Прийнято Постанову «Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Артеменка А.В.»

Верховна Рада України достроково припинила повноваження народного депутата України Артеменка Андрія Вікторовича, обраного в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, Радикальна Партія Олега Ляшка, у зв’язку з припиненням громадянства України.

Проект Постанови зареєстровано за №6445.

Народні депутати почали розгляд питання житлово-комунального господарства.

За результатами голосування на доопрацювання направлено проект Закону «Про комерційний облік комунальних послуг» № 4901.

На доопрацювання 232 голосами народні депутати направили проект Закону «Про житлово-комунальні послуги» №1581-д.

Головуючий закрив пленарне засідання.

О 16.00 розпочалося вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України.

На початку вечірнього засідання Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що в Апараті Верховної Ради зареєстровані проекти постанов про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону «Про ринок електричної енергії України» №4493-П, про скасування рішення Верховної Ради України від 13 квітня 2017 р. про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону України про ринок електричної енергії України №4493-П1 і про скасування рішення Верховної Ради України від 13 квітня 2017 року про прийняття в другому читанні та в цілому як закон проекту Закону України «Про ринок електричної енергії України» №4493-П2. Він зазначив, що згідно з Регламентом Верховна Рада має невідкладно їх розглянути. Без їх розгляду і прийняття рішення Голова Верховної Ради не має права підписати ухвалений Закон.

Народні депутати приступили до розгляду проектів постанов.

Розгляд відбувався за скороченою процедурою.

За результатами голосування усі три проекти постанов були відхилені.

Прийнято Постанову «Про проведення 24 травня 2017 року парламентських слухань на тему: «Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні».

Верховна Рада України постановила провести 24 травня 2017 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України парламентські слухання на тему: «Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні».

Кабінету Міністрів України до 25 квітня 2017 року доручено підготувати і подати до Верховної Ради України схвалений проект щорічної національної доповіді щодо реалізації засад антикорупційної політики та інші інформаційно-аналітичні матеріали з питання парламентських слухань, тиражовані для народних депутатів України, відповідні пропозиції до рекомендацій парламентських слухань та визначити доповідача із зазначеного питання.

Для участі в парламентських слуханнях планується запросити керівників спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції, правоохоронних органів, представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, профільних громадських та міжнародних організацій, наукових установ.

Проект Постанови зареєстровано за №6126.

Прийнято Закон «Про внесення доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки».

Законодавчим актом доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 1723 «Виготовлення та пропаганда георгіївської (гвардійської) стрічки» та відповідно встановлено адміністративну відповідальність за публічне використання, демонстрацію або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення, окрім використання зазначеного символу у випадках, передбачених частиною третьою статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Проект Закону зареєстровано за №2987.

До порядку денного включено ряд законопроектів.

Народні депутати повторно розглянули Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (нова редакція) з пропозиціями Президента України.

За результатами голосування Закон направлено на доопрацювання у профільний комітет.

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про попереднє ув'язнення» щодо забезпечення безперешкодного доступу представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста до осіб, взятих під варту».

Законопроектом пропонується доповнити статтю 12 «Надання побачень особам, взятим під варту» Закону України «Про попереднє ув’язнення» новою частиною п’ятою, відповідно до якої «представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста побачення із особами, взятими під варту, надається адміністрацією місця попереднього ув’язнення безперешкодно та без обмеження кількості таких побачень та їх тривалості у випадках та відповідно до умов Женевських конвенцій 1949 року про захист жертв війни з повідомленням слідчого або суду, які здійснюють кримінальне провадження, у вільний від виконання слідчих дій та судових засідань час».

Проект Закону зареєстровано за №5574.

Народні депутати не підтримали пропозицію головуючого продовжити засідання і розглянути кілька проектів постанов про перейменування населених пунктів.

Головуючий закрив вечірнє засідання.

За повідомленнями Інформаційного управління ВР України

Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Минулої доби на ворожі провокації українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали. Бойових втрат серед наших підрозділів немає

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.