​Верховна Рада ухвалила Закон про зняття депутатської недоторканності

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)» (№7203). Це рішення підтримали 373 народні депутати України.


Під час розгляду цього проекту Закону з трибуни Верховної Ради виступив Президент України Володимир Зеленський, який наголосив, що розгляд питання зняття депутатської недоторканності давно назрів і постійно відкладався.


Він наголосив: «Хочу вкотре розвіяти всі міфи і маніпуляції. У депутатів зберігається індемнітет. Вони не будуть нести відповідальність за політичні рішення, за голосування чи будь-які політичні і публічні виступи. Мова про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності».

В.Зеленський закликав народних депутатів ухвалити даний Закон.

Законопроект представив Представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський.

Він підкреслив: «Проект Закону залишає чинною норму, згідно з якою депутата не можна притягнути до відповідальності за те, що він пропонує і говорить. Тобто зняття недоторканності – це не політичне переслідування. Мова йде про скасування касти недоторканних. Касти, якої не може бути в цивілізованій країні світу».

Ф.Веніславський розповів про правові підстави розгляду проекту Закону «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)». Він повідомив про позитивний висновок Конституційного Суду України щодо даного законопроекту.

Представник Президента нагадав, щоб даний Закон був ухвалений, за нього мають проголосувати більш як 300 народних депутатів і висловив сподівання, що він буде прийнятий.

Висновок Комітету з питань правової політики озвучила заступник голови Комітету з питань правової політики Ольга Совгиря.

Представник Комітету поінформувала, що законопроектом пропонується викласти статтю 80 Конституції України у новій редакції, що скасовує положення, за якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, тобто народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності.

О.Совгиря також зазначила, що законопроект відповідає вимогам частини другої статті 156, статей 157 та 158 Конституції України.

Вона повідомила, що Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді, поданий Президентом України як невідкладний, проект Закону «Про зняття недоторканності з народних депутатів України» прийняти в цілому як Закон.

Доповідач відповіла на запитання народних депутатів.

Народні депутати перейшли до обговорення законопроекту.


Представники фракцій і груп, виступаючи з трибуни парламенту, нагадали, що всі політичні сили обіцяли своїм виборцям зняти депутатську недоторканність. Вони наголосили, що зараз є історичний шанс – ухвалити це рішення.

Із заключним словом виступила заступник голови Комітету з питань правової політики О.Совгиря. Вона закликала народних депутатів: «Давайте доведемо сьогодні своїм голосуванням, що правопорядок в Україні є вищим, ніж ті застереження, які суперечать принципу верховенства права… Давайте доведемо всім, що законом є воля 90% громадян України, які проголосували за зняття депутатської недоторканності на всеукраїнському референдумі ще у 2000 році. І давайте приведемо у відповідність до принципу верховенства права нашу Конституцію».

За результатами обговорення Верховна Рада ухвалила в цілому Закон України «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)» (7203). За це рішення проголосували 373 народних депутати.

Закон набере чинності з 1 січня 2020 року.

За матеріалами Інформаційного управління ВР України

Фото з прямої трансляції на каналі «Рада»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.