​Позачергові пленарне засідання Верховної Ради України 13 квітня 2021 року

Для участі у позачерговому засіданні зареєструвалося 166 народних депутатів. Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив позачергове пленарне засідання. Головуючий повідомив, що позачергове засідання проводиться у зв'язку з вимогою 153 народних депутатів.


Головуючий поінформував про питання, які пропонується розглянути на позачерговому засіданні.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Павло Сушко. У заяві йшлося про результати виїзного засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг, яке відбулося на Закарпатті.

Проект Постанови про вжиття невідкладних заходів спрямованих на забезпечення належної профілактики, діагностики та лікування хворих дітей на цукровий діабет №4042 доповідає народний депутат Антон Поляков.

Проект стосується 10 тисяч хворих дітей на цукровий діабет.

Проектом Постанови пропонується вжиття невідкладних заходів спрямованих на забезпечення належної профілактики, діагностики та лікування хворих дітей на цукровий діабет.

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький доповів рішення Комітету, який рекомендує прийняти проект Постанови за основу.

Співдоповідач відзначив актуальність законодавчої ініціативи.

За результатами голосування народні депутати підтримали проект Постанови 326 голосами.

До порядку денного включено проект Постанови про вжиття невідкладних заходів спрямованих на повернення пільгового тарифу на електроенергію для населення за перші 100 кВт/год №4590.

Проект доповів народний депутат Антон Поляков. Він зазначив, що цією постановою пропонується Уряду повернути перші пільгові 100 кВт/год та встановити тариф на електроенергію населенню (у тому числі яке проживає в житлових будинках, обладнаних кухонними електроплитами) (у тому числі в сільській місцевості) за обсяг, спожитий до 100 кВт/год електроенергії на місяць (включно) в розмірі 0,90 грн. за 1 кВт/год (з податком на додану вартість).

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді відхилити проект постанови, оскільки члени Комітету його не підтримали. Він також нагадав, що Верховна Рада у січні ухвалила таку ж постанову.

Проект Постанови за результатами голосування відхилено («за»-174 голоси).

Проект Постанови про звернення до Кабінету Міністрів України щодо скасування необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на 1 рік на підвищення тарифів на енергоносії №4609 доповідає народний депутат Тарас Батенко. Він запропонував народним депутатам підтримати звернення до Кабінету Міністрів України щодо недопущення необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на 1 рік на підвищення тарифів на енергоносії, а також опалення та гарячу воду.

Проектом Постанови пропонується надати доручення Кабінету Міністрів України невідкладно запровадити мораторій терміном на один рік на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якими з 1 січня 2021 року було підвищено тарифи на газ та його доставку, електроенергію, опалення та гарячу воду, та не допускати протягом одного року прийняття таких рішень; розробити та внести на розгляд Верховній Раді відповідні зміни до Державного бюджету на 2021 рік, якими передбачити виділення достатнього розміру коштів для покриття потреби у пільгах та субсидіях соціально незахищених верств населення; здійснити перевірку законності та обґрунтованості збільшення вартості енергоносіїв, прийнятих відповідно до актів Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив, що Комітет не підтримав проект Постанови і пропонує його відхилити. Він нагадав про прийняту 28 січня Постанову, якою врегульовано основні проблемні питання, запропоновані цим проектом Постанови.

За результатами голосування проект Постанови №4609 не набрав достатньої кількості голосів («за» - 153) і був відхилений.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері метрології, надання житлово-комунальних послуг та захисту прав споживачів №4576 доповіла народний депутат Анна Скороход.

Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус доповів рішення Комітету, який рекомендує направити законопроект авторам на доопрацювання.

Законопроект 256 голосами направлено у Комітет для підготовки на повторне перше читання.

За результатами голосування відхилено проект Постанови про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію та тарифів на послуги розподілу природного газу №4587 («за» - 197).

Із заявою від двох фракцій виступила керівник фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Головуючий закрив позачергове засідання.


Чергове позачергове пленарне засідання Верховної Ради України 13 березня 2021 року

Для участі у позачерговому засіданні зареєструвалося 290 народних депутатів.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив друге позачергове пленарне засідання.

Головуючий повідомив, що позачергове засідання проводиться у зв'язку з вимогою 153 народних депутатів.

Із заявами від двох фракцій виступили народні депутати Роман Лозинський і Віктор Бондар.

Народні депутати розпочали розглядати питань, винесених на позачергове засідання.

До порядку денного включено проект Закону про внесення змін до Розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року) №5014.

Законопроект доповіла народний депутат Лариса Білозір. Вона зазначила, що проектом пропонується передбачити, що у зв’язку зі здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак зазначив, що цей законопроект продовжує практику минулого року щодо звільнення здобувачів освіти від проходження державної підсумкової атестації.

Сергій Бабак повідомив, що Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому.

Народні депутати 295 голосами підтримали прийняття законопроекту за основу і 298 голосами - в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України" щодо порядку організації та проведення військового поховального ритуалу №4636 доповіла народний депутат Марія Іонова. Вона зазначила, що проектом передбачено внесення низки змін до Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України, затвердженого Законом України «Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України», з метою врегулювання питання вшанування пам’яті загиблих (померлих) військовослужбовців під час чи у зв’язку із виконанням ними своїх обов’язків на захисті держави, повноваження посадових осіб Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних та розвідувальних органів, органів спеціального призначення з правоохоронними функціями, відповідних органів державної влади та місцевого самоврядування, інших державних органів щодо урочистого віддання військових почестей шляхом проведення військового поховального ритуалу.

Альтернативний законопроект №4636-1 доповів народний депутат Анатолій Остапенко. Він звернув увагу на відмінності проекту від основного. Його метою є врегулювання питання вшанування пам’яті загиблих (померлих) військовослужбовців та інших осіб шляхом внесення змін до Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України.

Заступник Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла доповіла рішення Комітету щодо обох законопроектів.

Співдоповідачка відзначила, що альтернативний законопроект має певні відмінності, зокрема - пропонує більш розширений перелік осіб до яких пропонується застосувати поховання за спеціальною процедурою.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу проект Закону №4636-1, скоротивши строк подання поправок і пропозицій суб’єктами права законодавчої ініціативи наполовину.

Народні депутати 304 голосами підтримали прийняття за основу законопроекту №4636-1.

До порядку денного включено два законопроекти щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності і забезпечення реалізації прав застрахованих осіб за №5187 і №5187-1.

Проект Закону №5187 доповіла народний депутат Іванна Климпуш-Цинцандзе.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та відновити право застрахованих осіб отримувати матеріальну допомогу у разі тимчасової втрати працездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві».

Альтернативний законопроект про внесення змін до окремих положень законів України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" та "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я" щодо забезпечення реалізації прав застрахованих осіб №5187-1 доповів народний депутат Анатолій Остапенко. Цим законопроектом пропонується відновити попередньо діючу редакцію пункту 1 частини першої статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а також внести зміни до Закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я», направлені на врегулювання цього питання.

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова зазначила, що обидва законопроекти потребують уточнення в частині набрання чинності та введення їх в дію.

Голова Комітету повідомила, що Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект №5187-1.

За результатами голосування народні депутати підтримали за основу і в цілому проект Закону №5187.

Верховна Рада 273 голосами прийняла у другому читанні і в цілому проект Закону про внесення змін до розділу IV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про споживче кредитування" (щодо кредитів, наданих в іноземній валюті) №4475.

У другому читанні і в цілому народні депутати 272 голосами прийняли проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб №4398.

269 голосами «за» у другому читанні і в цілому прийнято проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб) №4399.

Народні депутати розглянули у першому читанні проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 №4540.

Законопроект за результатами голосування не набрав голосів для прийняття за основу і був відхилений.

До порядку денного було включено проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом №5308.

Законопроект доповіла голова підкомітету Комітету з питань бюджету Леся Забуранна.

Доповідачка зазначила, що законопроект передбачає створення законодавчого підґрунтя приєднання Державної іпотечної установи до ПрАТ «Укрфінжитло» та необхідних умов для належної реалізації ініційованої Президентом України В. Зеленським програми «Доступна іпотека», забезпечення функціонування ринку іпотечного кредитування і впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом.

Законопроектом пропонується викласти в новій редакції статтю 30 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», передбачивши, що Міністерство фінансів має здійснити випуски облігацій внутрішньої державної позики в межах обсягів, встановлених додатком № 2 до цього Закону, з подальшим придбанням у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у державну власність в обмін на такі облігації акцій додаткової емісії ПрАТ «Укрфінжитло», зокрема для забезпечення громадян України житлом та врегулювання питання діяльності ПрАТ «Укрфінжитло» у зв’язку з приєднанням до нього Державної іпотечної установи.

263 голосами «за» законопроект прийнято за основу.

Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 30 березня 2021 року про прийняття в цілому як Закону України проекту Закону України "Про внесення зміни до розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" щодо приватизації об'єктів великої приватизації" №4543-П доповів народний депутат Сергій Вельможний.

Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко доповів рішення Комітету, який рекомендував визначитися щодо проекту постанови шляхом голосування.

За результатами голосування проект постанови відхилено («за» - 49).

До порядку денного включено два законопроекти про внесення змін до п. 3 розділу Х "Перехідні та прикінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі та захисту прав учасників освітнього процесу за №№5138 і 5138-1.

За результатами голосування за основу і в цілому прийнято проект Закону №5138-1 («за» - 276).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур оборонного планування №4210 доповів заступник Міністра оборони Ігор Старобінський.

Заступник Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді направити законопроект на доопрацювання.

252 голосами законопроект направлено на доопрацювання.

За основу 278 голосами прийнято проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності ліцеїв та забезпечення доступності повної загальної середньої освіти №4629-1.

Головуючий закрив позачергове засідання.

За матеріалами Інформаційного Управління ВР України

Фото golos.com.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Президент россии владимир путин пожаловался на совещании совета безопасности рф на то, что Украина превращается в антипод россии

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.