У Криму суд у черговий раз залишив Чийгоза під вартою
- Подробиці
- Опубліковано 06.02.2017 22:50
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1644
В окупованому Криму суд сьогодні залишив без задоволення ще одне клопотання про зміну запобіжного заходу для заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, він залишається під вартою як мінімум до 8 квітня. Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини в Криму, передають «Конфлікти і закони».
Адвокати Чийгоза аргументували подачу клопотання тим, що підсудний перебуває під вартою вже більше двох років. Також вони відзначили, що суд практично повністю розглянув подані обвинуваченням докази і тримати Чийгоза під вартою у зв'язку з загрозою тиску на свідків або знищення речових доказів не має сенсу.
Крім того, адвокат Олександр Лісовий звернув увагу суддів на практику Європейського суду з прав людини, яка засуджує такий підхід до питання про вибір запобіжного заходу.
Також сьогодні судді відмовилися винести окрему ухвалу на адресу державного обвинувача Анастасії Супряги за процесуальні порушення, пов'язані з допитом свідка Енвера Арпатли.
Нагадаємо, заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз був арештований 29 січня 2015 року за звинуваченням у масових заворушеннях під час подій, що відбулися під стінами кримського парламенту 26 лютого 2014 року. Тоді сталося зіткнення між проросійськими активістами та учасниками мітингу за єдність України.
22 грудня Верховний суд Криму залишив без задоволення скаргу адвоката Миколи Полозова на рішення суду про продовження арешту заступнику голови Меджлісу Ахтему Чийгозу до 8 квітня наступного року.
Як заявив адвокат Олександр Лісовий, обставини з моменту арешту сильно змінилися – у суді було допитано близько 200 осіб, з яких тільки 3 чи 4 вказали, що бачили Чийгоза, але жоден з них не свідчив про протиправні дії з його боку.
Сам Чийгоз заявив, що він є політичним в'язнем, а його арешт продиктований виключно бажанням залякати кримськотатарський народ і не обґрунтований нормами Кримінально-процесуального кодексу.
Джерело: Центр інформації про права людини
Фото humanrights.org.ua
Також з цієї категорії...

Симферопольский писатель - крымчанам, откровенно
27 апр. 2014 г.

Война началась в Крыму и...
10 нояб. 2014 г.

В Ялте на стене написали...
7 июл. 2017 г.
Набираючі популярність...

Матч Ліги Європи у Амстердамі...
8 нояб. 2024 г.

Інформація про поширення у місті...
23 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
28 апр. 2025 г.
Останні новини
28.04.2025 09:12
1160 москалів подохло минулої доби на українській землі27.04.2025 10:03
1030 кацапів подохло минулої доби на українській землі26.04.2025 09:12
1110 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим 24 Каналу у воєнному зведенні за 25 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі