Влада продовжує реалізацію технології скасування реєстрації опозиційних кандидатів

img 1403

 
Знаходить своє підтвердження реалізація незаконного сценарію влади, спрямованого на скасування реєстрації кандидата в депутати у виборчому окрузі № 97 Павла Різаненка - вважають в партії “УДАР”.


22 жовтня 2012 року оружна виборча комісія, замість активної підготовки до виборів, подала одразу три позови в різні суди Київської області з надуманих підстав з метою встановлення факту непроживання Різаненка на території України протягом останніх 5 років.

На жаль, прогноз юристів партії “УДАР” щодо реалізації владою технології скасування реєстрації Павла Різаненка почав справджуватися. Як повідомив керівник юридичного департаменту, представник партії в ЦВК Валерій Карпунцов, постановою Баришівського райсуду Київської області від 23 жовтня 2012 року залишено без задоволення адміністративний позов окружної виборчої комісії виборчого округу № 97 до Баришівського районного Комунального підприємства «Районне інформаційне агентство» редакція газети «Баришівські Вісті». 

В мотивувальній частині цього рішення без будь-яких правових підстав суд ототожнив вимоги Закону України «Про громадянство України» щодо «безперервного проживання в Україні», як критерію для набуття особою громадянства України, та положення Закону «Про вибори народних депутатів України», в якому йдеться про «проживання в Україні» (а не безперервне проживання!), як умова обрання народним депутатом України.

Про завідому неправосудність зазначеного судового рішення свідчить також той факт, що суд фактично ототожнює поняття «перебування» та «проживання» на території України, хоча в Законі «Про вибори народних депутатів України» йдеться саме про проживання на території України (а не фактичне чи безперервне проживання). Також без будь-яких правових та логічних підстав суд робить висновок «про невідповідність Різаненка П.О. вимогам, визначеним законодавством для права бути обраним народним депутатом».

В партії “УДАР” зазначають: незважаючи на необґрунтованість та абсурдність мотивів суду, що лягли в основу такого рішення, влада все-таки намагатиметься використати його, щоб скасувати реєстрацію та не допустити Різаненка до виборів.

Партія «УДАР» звертає увагу, що будь-які мотиви, які суд поклав в основу свого рішення, не є обставинами, що встановлені рішенням суду. Адже в такому випадку зацікавлена особа навіть не може оскаржити ці, так звані «обставини». Особливо, коли йдеться про розгляд справи щодо особи, яка не є стороною у справі і навіть не знала про її розгляд!

Більше того, адміністративний суд взагалі не наділений повноваженнями встановлювати факти, що мають юридичне значення.

Звертаємо увагу, що Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 17 серпня 2012 року та Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 21 серпня 2012 року було відмовлено в скасуванні реєстрації відомого футболіста Андрія Шевченка з підстав його фактичного непроживання на території України протягом останніх п’яти років.

В наведених судових рішеннях зокрема було зазначено таке:

Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку, що ч. 2 статті 9 Закону України «Про вибори народних депутатів України» не вимагає безперервного знаходження громадянина України в межах території України та прирівняних до неї екстериторіальних об'єктах з метою реалізації ним свого пасивного виборчого права...

Будь-який громадянин України вправі виїжджати з території України без обмежень кількості та тривалості перебування поза межами території України, наприклад, у відпустку, на лікування або відрядження...

При наявності в особи паспорта громадянина України і відомостей в ньому про прописку протягом останніх п'яти років як факту реєстрації постійного місця проживання, вважається, що ця особа проживала в Україні протягом останніх п'яти років».

Партія «УДАР» закликає суддів не піддаватися тиску влади, не ухвалювати неправосудних рішень та не брати участі у схемах штучного корегування волевиявлення громадян. “Партія ініціюватиме розслідування кожного факту зловживань та порушень з боку суддів під час розгляду виборчих справ та ухвалення ними неправосудних рішень, а також вживатиме всіх можливих заходів щодо притягнення до відповідальності тих, хто порушив закон”-зазначають в “УДАРі”.

Також партія «УДАР» закликає міжнародних спостерігачів посилити увагу до фактів тиску з боку партії влади на судову систему України та до фактів використання завідомо неправосудних рішень з метою спотворення результатів волевиявлення громадян. В “УДАРі сподіваються, що думка світової спільноти допоможе повернути перебіг виборчого процесу в Україні в межі правового поля, повідомляє прес-служба «УДАРу».Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Унаслідок пострілів у передмісті Авдіївки одного військовослужбовця Об‘єднаних сил було поранено. Воїна оперативно доправили до шпиталю

подробнее

Опрос

Нужно ли объявить импичмент Зеленскому за посягательства на Конституцию?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.