Військові рф заявили про вихід повстанців зі Східної Гути. Повстанці поки це не підтверджують
- Подробиці
- Опубліковано 02.04.2018 10:54
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1765

Російські військові повідомили, що досягнуто попередньої угоди про вихід сирійських повстанців з останнього району Східної Гути, який ті контролюють. Це дозволить сирійському уряду отримати повний контроль над передмістям Дамаска після військової операції, у результаті якої загинули близько 1600 мирних жителів, повідомляє «Голос Америки».
Повстанці поки не підтвердили повідомлення російських військових. Російська сторона також поки не повідомила, коли може початися евакуація.
Наземний і повітряний наступ сирійських військ на Гуту змусив тисячі людей залишити свої будинки. Ті, хто не захотіли або не змогли вибратися, зіткнулися з гострою нестачею продовольства і з проблемами отримання медичної допомоги.
Після досягнення угод про евакуацію інших районів передмістя тисячі мирних жителів і повстанців попрямували в підконтрольну повстанцям провінцію Ідліб.
Державні сирійські ЗМІ повідомляють, що автобуси з повстанцями та їх сім'ями в неділю почали залишати місто Дума на північному сході від Дамаска і, судячи з усього, попрямували в Ідліб.
Операція сирійських військ з повернення контролю над Думою також залишила місто в руїнах.
Дума було одним з тих сирійських міст, де в 2011 році почалися протести проти президента Сирії Башара Асада. Протести переросли в громадянську війну, яка призвела до загибелі сотень тисяч мирних жителів, руйнування сирійських міст і посилення напруженості в дусі «холодної війни» між США і росією, яку підтримує Дамаск.
Папа римський Франциск в своєму пасхальному посланні в неділю знову закликав до припинення «винищення» в Сирії.
Фото АР
Також з цієї категорії...



Набираючі популярність...



Останні новини
12.01.2026 20:26
Сьогодні Україна вшановує День українського політв’язня12.01.2026 12:55
Збито та подавлено 135 ворожих БпЛАВедучий Ігор Гаврищак та військовий експерт, полковник ЗСУ у відставці Роман Світан обговорили гарячі новини України та світу станом на 12 січня


Коментарі