​Для підтримки відновлення України Японія готується дати 106 мільйонів доларів допомоги


Японія пообіцяє 15,8 мільярдів єн (106 мільйонів доларів) допомоги для підтримки відновлення України після війни, передає агентство Kyodo News в неділю з посиланням на джерела, обізнані з цим питанням.

Очікується, що уряди двох країн домовляться про участь Японії у післявоєнній відбудові України та підпишуть понад 10 меморандумів про співпрацю на японсько-українській конференції сприяння економічній відбудові, яка відбудеться 19 лютого в Токіо, пише Kyodo News, повідомляє Голос Америки.

Раніше цього місяця в інтерв’ю Kyodo News прем'єр-міністр України Денис Шмигаль сказав, що енергетика, інфраструктура, сільське господарство, машинобудування, ІТ та безпека є сферами, де японські фірми можуть зіграти «велику роль у сприянні відновленню» протягом наступного десятиліття, яке, за оцінками Світового банку, коштуватиме 411 мільярдів доларів.

Очікується, що на конференції Японія та Україна підпишуть двосторонній меморандум, який, за словами Шмигаля, є «найбільшим сигналом», який вони можуть надати компаніям обох країн про те, що «вони можуть безпечно та успішно інвестувати в Україну». За словами посадовця, у розробці також низка інших меморандумів і угод. «Чим більше, тим краще», - зазначив прем'єр-міністр.

Раніше Японія виділила для допомоги Україні 37 млн доларів на закупівлю систем для виявлення дронів. Про це повідомила міністерка закордонних справ країни Йоко Камікава під час брифінгу з очільником МЗС України Дмитром Кулебою, перебуваючи у Києві з візитом у січні.

Камікава зазначила, що її візит до Києва свідчить про «підтримку України з боку Японії». Тому «країна допоможе закупити системи для виявлення безпілотників».

«Японія активно просуває підтримку України в рамках нашої підтримки. Японія нещодавно вирішила внести 37 млн доларів до трастового фонду НАТО, щоб забезпечити систему виявлення безпілотних літальних апаратів», – заявила Йоко Камікава.

За даними міністерства фінансів, у грудні Україна отримала 5 млрд доларів зовнішнього фінансування для державного бюджету. Найбільшим серед 8-ми донорів виступила Японія, надавши 2,2 млрд доларів (пільгове фінансування та гранти).

Фото АРКоментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Обстановка на фронте остается напряженной, но уже более-менее стабильной. Количество боевых столкновений довольно высокое

детальніше

Опитування

Чи вважаєте Ви виправданим звільнення Зеленським Головкома Залужного?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.