​НКРЕКП свідомо викривляє інформацію щодо участі Енергоатома у ВАО АЕС

НАЕК «Енергоатом» вважає необхідним прокоментувати позицію НКРЕКП, яка послідовно не включає до тарифу Компанії на відпуск електроенергії кошти, необхідні для сплати щорічного членського внеску до Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO). Енергоатом, як і усі без виключення оператори АЕС в усьому світі, є членом ВАО АЕС.


Так, в обґрунтуванні НКРЕКП щодо перегляду тарифу на відпуск електричної та виробництво теплової енергії для Енергоатома на 2017 рік з 1 жовтня 2017 року міститься наступний рядок: « - витрати на розвиток виробництва – 184,6 млн грн (внески до ядерних товариств та асоціацій 171,7 млн грн, з яких 164,9 млн грн – внески до ВАО АЕС (Російська Федерація)».

Енергоатом вважає оприлюднення неправдивої інформації на сайті НКРЕКП про те, що Всесвітня асоціація операторів АЕС є російською, свідомим введенням в оману користувачів сайту регулятора. А також спробою маніпуляцій громадською думкою, метою якої є формування негативного ставлення до Енергоатома та несприйняття його позиції щодо встановлення для атомної генерації обґрунтованого тарифу на відпуск електроенергії.

Адже відразу після початку військових дій з боку РФ у 2014 році керівництво Енергоатома прийняло рішення про неприпустимість сплати членських внесків до ВАО АЕС через країну-агресора. Президент Енергоатома Юрій Недашковський як член Ради керуючих ВАО АЕС ще у 2014 році домігся переведення сплати членських внесків Енергоатома напряму до Координаційного центру Асоціації, який розташований у Лондоні. Енергоатом неодноразово інформував про цей факт і широку громадськість, і особисто НКРЕКП.

Більш того, активна позиція Енергоатома щодо можливості роботи з організацією не через Московський центр ВАО АЕС була успішно реалізована на практиці. У 2016 році на Рівненській АЕС відбулась перша в історії ВАО АЕС обмінна партнерська перевірка, яку на українській станції здійснили експерти Паризького центру Асоціації. До цього партнерські перевірки ВАО АЕС у тій чи інший країні організовував виключно регіональний центр до якого вона належить.

Незважаючи на це НКРЕКП у своїх офіційних документах вперто продовжує повідомляти українській громадськості, що Енергоатом має сплачувати членський внесок навіть не до Московського центру ВАО АЕС, а у Російську Федерацію, що асоціюється із бюджетом цієї країни, а не міжнародною організацією, в яку входять Чехія, Болгарія, Угорщина, Фінляндія та інші країни з реакторами типу ВВЕР.

Нагадаємо, Всесвітня асоціація операторів АЕС була створена 1989 року після аварії на Чорнобильській АЕС. Тоді всі компанії, що експлуатують АЕС, переглянули свої підходи до забезпечення безпеки та дійшли висновку про необхідність міжнародного співробітництва у цій сфері. У тому ж році всі п’ять українських АЕС, включаючи­ Чорнобильську, стали членами цієї організації.

На сьогодні ВАО АЕС об’єднує всі атомні станції світу та енергетичні компанії, що експлуатують близько 450 атомних енергоблоків. Таке об’єднання та детальний аналіз успішної практики експлуатації реакторів різних типів по всьому світу роблять експертів Асоціації носіями унікального досвіду. Саме цими знаннями експерти ВАО АЕС діляться зі своїми колегами у ході партнерських перевірок, які є основним інструментом діяльності Асоціації.

Координують роботу такої масштабної органі­зації чотири регіональних центри в Атланті, Москві, Парижі та Токіо. Вони об’єднують операторів АЕС за регіональною та проектною ознаками. Україна та ще 12 країн, серед яких Литва, Словаччина, Угорщина, Чехія, Індія, Китай входять у Московський центр (МЦ) ВАО АЕС. В усіх цих країнах експлуатуються реактори типу ВВЕР, дизайн яких було розроблено в СРСР, що і стало основною ознакою приналежності до Московського центру ВАО.

Прес-служба «Енергоатом»

Фото СВІДОК.infoКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Минулої доби один військовослужбовець Збройних Сил України дістав вогнепальне кульове поранення, несумісне з життям

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.