​Юридичний аналіз рішення суду по ціні на газ

Нижче дослівний юридичний аналіз рішення суду по ціні на газ за позовом Юлії Тимошенко до КМУ та Нафтогазу, зроблений представником Ю.Тимошенко в суді Олександром Трохімцем. До нього додам ще свій політичний аналіз. Лишилася малість - все це реалізувати. І для цього має бути політичне рішення і політична воля.


Саме задля цього я і йду у ВР по списках «Батьківщини», до речі!

ПОВНИЙ ТЕКСТ РІШЕННЯ ШОСТОГО АПЕЛЯЦІЙНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ЩОДО ЦІНИ НА ГАЗ

Сьогодні Шостий апеляційний адміністративний суд оприлюднив повний текст рішення у справі № 826/9665/16 щодо оскарження ціни на газ. Суд повністю підтвердив рішення першої судової інстанції, де головуючим був суддя Yevhenii Ablov та висловив ще деякі цікаві думки, які, на мою думку, стануть нам у нагоді для подальшої юридичної роботи по відшкодуванню переплачених коштів.

Зокрема, суд зазначив:

1. Покладання спеціальних обов'язків, [...], можливо у виключних випадках, наявність яких є передумовою введення спеціальних обов'язків та їх зміни, прийняття рішень КМУ. Однак, під час розгляду справи відповідачем НЕ ДОВЕДЕНО та наявні матеріали справи НЕ МІСТЯТЬ обґрунтованих пояснень та доказів наявності конкретно визначених виключних обставин, наявності виключного випадку, які б давали підстави для введення/зміни спеціальних обов'язків, передбачених спірним актом, а відтак не доведено обґрунтованості введення/зміни цих спеціальних обов'язків.

2. Звіти про рух грошових коштів НАК «Нафтогаз України» та Звіти про фінансові результати ПАТ «Укргазвидобування» не є документами, що підтверджують економічну обґрунтованість [...] ціни на природний газ для побутових споживачів у розмірі 6,879 грн за 1 куб. метр.

3. [...] колегія суддів [...] критично оцінює висновок комісійної судово-економічної експертизи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз при Міністерстві юстиції України (КНДІСЕ) [...], оскільки він містить посилання лише на інтернет ресурси без врахування складових щодо собівартості газу власного видобутку та його транспортування.

4. Таким чином, граничні роздрібні ціни на природний газ для споживачів на єдиному рівні у розмірі 6 879 грн за 1000 куб. метрів [...] є економічно необґрунтованими і не можуть встановлюватися КМУ лише на виконання Меморандуму про економічну та фінансову політику між Україною та МВФ без врахування всіх обставин, що мали значення для прийняття оскаржуваного рішення, у т.ч. економічного характеру, та існуючого правового регулювання процедури прийняття такого роду актів.

5. За таких обставин, колегія суддів звертає увагу, що ціни, в контексті положень частини шостої статті 4 Закону України «Про ринок природного газу», повинні бути встановлені, зокрема, виходячи із економічно обґрунтованих та прозорих витрат відповідного суб'єкту ринку та з урахуванням належного рівня рентабельності.

Дякую суддям Окружного адміністративного суду міста Києва Аблову Є.В., Чудак О.М. та Мазур А.С. та суддям Шостого апеляційного адміністративного суду Собківу Я.М., Безименній Н.В. та Ганечко О.М. за ґрунтовні рішення, які створюють судову практику на ринку газу.

Продовжуємо цеглинка за цеглинкою розбирати завали ціноутворення та правовідносини на ринку природного газу.

Alexey Kucherenko, facebook.com

Фото glavcom.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.