​Медвинська громада: вчора терпіла, сьогодні – потерпіла?

Протягом майже двох років редакція готувала матеріали для цієї статті…


Вже майже третій рік суспільство задається питанням: а з чим пов’язано, що громади та певні структури так масово освоюють бюджетні кошти, тоді як ці гроші можна витрачати за більш цільовим призначенням? Однак серед випадків розтрати коштів можна зустріти і дивні, які, зважаючи на те, що сума не перевищує 5 мільйонів гривень, - нецікаві ДБР та НАБУ, але самі витрати (як для громади) є суттєвими. А от те, як ці кошти витрачені, повинно викликати запитання не лише у журналістів, а ще й правоохоронних органів.

Невеличка (на 5 тис. осіб) Медвинська громада Білоцерківського району Київської області, на жаль, не відрізняється від багатьох інших, в яких певні посадові особи сприймають бюджетні кошти, як власний гаманець. І це - дивно, бо, за логікою і здоровим глуздом, кожен член громади живе добре і в добробуті, маючи можливість допомагати іншим і фронту, лише тоді, коли сама громада забезпечена. А от коли громаду тримають у зашморгу, а гроші витрачають незрозуміло як, та ще й констатують, що, наприклад, на виплати для тих, хто пішов на фронт – грошей немає, але паралельно люди бачать дивні закупівлі, ремонти за скажені ціни та якийсь благоустрій, якому гріш ціна, але по вартості він — космос, або закупівлю дров за дивною схемкою з певними нюансами, то стає зрозумілим, що більшість певних осіб з маленьких громад, хто вдає з себе патріота і вболівальника за громаду, але, насправді, якось не поділяють любов до громади, зате поділяють любов до грошей. А для цього і скирдують бюджетні кошти, обкрадаючи громаду, але доводячи людям, що то - для їхнього блага.

Просте питання: чи встановив би хто у своєму будинку склепаний кустарний котел для опалення, метал на якому грає, а щоб його встановити, треба ще зняти деталі зі старого котла, але при цьому заплативши з власної кишені вартість, як за котел найвищої якості? Думаю, відповідь у кожного була б одна - боже збав. Бо коли робиш для себе, то спочатку думаєш про безпеку та якість, а вже потім підшуковуєш товар і дивишся на ціну. Інша річ, закупівля котла для Медвинського ліцею. Тут, як не дивно, якось не збиралися перейматись ні якістю, ні безпекою учнів та вчителів, ні ціною. Чому? Чому, коли для себе, то якість за помірною ціною, а коли для громади, то аби що за ціною космосу?


Просто порівняйте: фото 1. Це котел за ціною 600 тис, а ось це фото 2 - котел, котрий придбали по загальній вартості 1 132 762,80 гривень.


Ви встановили б у своїй оселі подібне одоробло? А може, запропонувати встановити аналогічні в оселі голови Медвинської сільради, начальника відділу освіти Медвинської громади та певних посадовців, які не бачать різниці між ціною і якістю? От насильно. Щоб вони ще й за свої кошти саме такий придбали?

Редакція, збираючи звідусіль інформацію, звісно, задала питання і голові Медвинської сільради пану І.Сергієнку. Так, в запиті йому було поставлено декілька питань, серед яких було і таке: «При особистому відвідування Медвинської громади журналіст пересвідчився, що твердопаливний котел у Медвинському ліцеї виявився кустарного і неякісного виробництва. Загальна вартість купленого котла становить 1 132 762,80 (один мільйон сто тридцять дві тисячі сімсот шістдесят дві гривні 80 коп.). Однак моніторинг на початку року показав, що аналог німецького виробництва зі значно кращими якісними показниками та технічними характеристиками складає в середньому 650-700 тисяч...

Також наразі відомо, що задля забезпечення роботи «нового котла» було демонтовано обладнання зі старого котла та встановлено на новий (!). Додатково відділ освіти, молоді та спорту придбав вентиляційне обладнання до котла, але для нормальної робити ще потребував додатково: встановлення витяжки; придбання резервного вентилятора; встановлення колосника чавунного 88х40 см; встановлення аварійної сигналізації; придбання резервного котлового насосу; монтаж природного піддуву; монтаж поперечного відбійника для твердого палива (згідно листа директора ліцею Н.Гончар № 56 від 06.03.2023 до начальника відділу освіти, молоді та спорту О.Бабкової). Вартість котла «зашкалює», а його технічні та візуальні характеристики спонукають до можливості небезпеки в роботі працівників закладу, а головне – дітей. Маємо відомості та фото, що новий додатково придбаний до нового котла «вентилятор» розплавився, а на наступній (після події) сесії вже було запропоновано виділити додаткові кошти на обслуговування витяжної системи вентиляції котельні та на ремонт насосів котельні!

Чому виникла така ситуація, чи було подано головою сільради Медвинської громади заяву до правоохоронних органів та чи звертався він до виробника котла з вимогою надати пояснення щодо закупленого котла? Якщо звертався, яку отримав відповідь, і що повідомив поліції та прокуратурі? Якщо ні, то чому, адже безпека дітей та цільове використання коштів - то є обов’язком голови сільради щодо безпечного і якісного існування громади?

Здавалось би, просте, як двері, питання і для людини з совістю, а не тієї, що ховається за відписками, створюючи умови для підозри в тому, що вона не тільки в курсі, й в долі, дати на них відповідь просто. Адже, якщо ти щось виявив, то можеш чесно про все розказати. І що ми бачимо у відповідь? А відповідаючи на запит, пан І.Сергієнко на запитання, котрі в запиті стояли під номером три та чотири, дає відповідь:


І виникає питання: неможливо надати відповідь на питання, чому під носом у голови сільради відбуваються розкрадання, закуповується непотреб, а потім до того непотребу докуповують деталі, виділяючи кошти через сесію. Цікаво, правда?

У фрагменті «щодо пунктів 2-4» вмістилась і відповідь на третє запитання: «Згідно відповіді начальника відділу освіти, молоді та спорту Медвинської сільської ради Б.Жеребила №7/01-25 від 01.04.2024 на запит редакції загальна сума вартості капітального ремонту (без обладнання) харчоблоку Медвинського ліцею Медвинської сільської ради Білоцерківського району Київської області становить 3 389 550,71 грн. З них: сума коштів державної субвенції – 2 372 639,51 грн., сума коштів місцевого бюджету – 1 016 911,20 грн. Мова йде про капітальний ремонт приміщення - 108 кв.м. І це за умови, що у сусідній громаді, а саме: місті Богуслав Київської області Обухівського району, у школі №2 ремонт харчоблоку (площею близько 140 кв.м) тривав чотири місяці! За інформацією радіостанції «Богуслав ФМ», загальна сума ремонтних робіт: 2 млн.309 тисяч гривень, сучасне обладнання - 770 тисяч гривень. Чому головою сільради Медвинської громади не було прийнято жодних дій щодо взяття цього питання під особистий контроль і проігноровано затягування ремонту і розтрату?

Уявляєте, як цікаво? Невиннані в чому людина, за спиною якої, нехтуючи безпекою учнів та вчителів, придбали кустарний котел по ціні космосу та, ігноруючи яку, роками вели ремонт харчоблоку в ліцеї, який обійшовся теж в копієчку, замість реального гніву і бажання притягнути покидьків до відповідальності, замість того, щоб пояснити журналістам, що його використали і надурили, а тому ця людина б’є в набат з вимогою притягнути покидьків до відповідальності, просто відповідає: «Медвинською сільською радою не створюваласята незадокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, а тому надати її на ваш запит неможливо».

Цікава відповідь безневинної, зовсім не маючої ні до якої корупційної складової особини. Адже в листі від редакції не просили надати інформацію, а просили надати відповіді на питання. Але відповідь надали таку, наче журналісти просили інформацію згідно з законом, в якому вказано: «запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні». Однак питання, які були поставлені, містили як питання до голови, так і прохання про публічну інформацію. Але, напевно, той, хто готує відповіді в сільраді, не дуже переймається іміджем голови сільради, от його і підставив. Щоправда, голова відповідь підписав. Що ж, буває. Особливо, коли керівник сліпо вірить тим, хто папери готує і в нього немає часу читати.

І ось цей хтось виставив голову сільради у дуже некрасивому світлі, бо виходить, що у людини, котра посідає крісло голови сільради, якось не закрадалось і припущення, що хтось у відділі освіти вирішив нагріти собі руки, показавши, що за спиною голови сільради можна поповнити власні кишені. І навіть коли стало відомо про дивакуватий котел, голова сільради не виказав претензій виробнику, не звернувся до поліції та прокуратури, а лише, «не створював і не задокументував на усіляких носіях інформації.

Що ж, якщо такі нюанси з закупівлями не цікаві голові сільради, виявилось, що вони все ж зацікавили правоохоронні органи. Тож не дивно, що в правоохоронних органах вже більше року триває досудове розслідування щодо кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023111030000273 від 24.01.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 191 КК України), щодо закупівлі за завищеною ціною твердопаливного котла згідно з договором № 130 «Про реконструкцію котельні Медвинського ліцею з заміною твердопаливного котла» від 14.12.2022.

Також Білоцерківським районним управлінням поліції Головного управління Національної поліції в Київській областібуло розпочате кримінальне провадження за фактом виконання ремонтних робіт у приміщенні харчоблоку Медвинського ліцею, а також з інших питань 42023112030000188 ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України. А так як редакція ще підкинула фактажу для правоохоронних органів, то не дивно, що, як повідомили в Білоцерківській прокуратурі, вони будуть перевірятися під час досудового розслідування у кримінальних провадженнях № 12023116030000273 та № 42023112030000188.

Поки краплинками збирався матеріал, писались запити до прокуратури НАБУ та ДБР, виявилось, що Медвинська сільська рада подала до правоохоронних органів заяву, а ті відкрили кримінальне провадження і нині вже й розглядається справа в суді.

Протягом майже двох років, редакція готувала матеріали для цієї статті, але за цей час в харчоблоці Медвинського ліцею сталася надзвичайна подія! В обідній залі харчоблоку, який ще не був введений в експлуатацію, впала стеля орієнтовною площею 12 кв.м. Факт часткового обвалу стелі в приміщенні харчоблоку Медвинського ліцею Медвинської сільської ради 19.07.2024 зафіксовано слідчим в ході огляду місця події та йому буде надана належна правова оцінка під час досудового розслідування у вищевказаному кримінальному провадженні.

Наразі справи щодо розкрадання коштів начальниками відділу освіти, молоді та спорту Медвинської громади знаходяться в Богуславському районному суді. 28 січня на офіційному порталі Фейсбук ГУНП в Київській області - Поліції Київської області була опублікована інформація, що керівництво Білоцерківської окружної прокуратури та слідчі скерували матеріали до суду за фактом розтрати бюджетних коштів шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем та за внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України). Своїми діями керівниця відділу Ольга Бабкова завдала громаді збитки на суму майже 900 тисяч гривень. За скоєне підозрюваній загрожує до восьми років позбавлення волі. (https://www.facebook.com/share/p/1AA8wQ2D1W/).

Аж враз з’ясовується що Медвинська сільська рада, діяльність якої грудьми покривав керівник відділу освіті, котрий прийшов на зміну тим, яких підозрювали в аферах, і який доводив представнику редакції, що дві оборудки, які редакція розслідувала, аж ніяк не оборудки, подала до правоохоронних органів заяву щодо цієї особи, і що слідство, на відміну від двох згаданих раніше, якось швидко пройшло і справу передано до суду. Хіба не дивно? По вищезгаданих і слідство тягнеться і розслідування ніяк завершитись не може, і Медвинська сільська рада аж ніяк не переймається, щоб бути заявником у цих справах, а тут людину, котра чудово розуміла, що можуть бути нюанси, враз притягнули до відповідальності і вже справа в суді. Цікаво, як цю людину підставили? Адже особа, з якою доводилось спілкуватись журналісту нашої редакції, зовсім не дурна. Отже, її на щось вмовили, потім знову, а потім – видко, вона в чомусь відмовила, і її одразу з гачку передали прокуратурі. Гарна схемка? І наразі Медвинська сільська рада – потерпіла.

До того, була просто терпілою, не бачила афер навіть через лупу.Голова чомусь не бажав бігти до прокуратури, а наразі з терпіли стала потерпілою, а що сі сталося?


Звісно, зважаючи на чутки, що хвіст, котрий мете у Медвинській сільраді, тягнеться аж до офісу президента, і що через це навіть правоохоронні органи не будуть сильно перейматись усілякими сумами, що менше 5 мільйонів гривень, насторожують. Але чому в сумі великих розкрадань Медвинська сільська рада погоджується бути терпілою і не подає заяв до правоохоронних органів, а в іншому випадку, де, як виявляється, і суми значно менші згадуються, вирішила, що тепер вона – потерпіла?

Фото zemliak.com



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим Ігорем Гаврищаком у воєнному зведенні за 15 липня обговорили наступні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.