Звіт про злочини Росії на Донбасі представлять в Гаазі

malgogata

 
Заступник голови комісії нижньої палати парламенту Польщі у закордонних справах Малгожата Госевська має передати сьогодні, у п'ятницю, 22 квітня, в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі доповідь про злочини Росії на Донбасі в 2014 році.


Про це депутат Сейму РП повідомила в коментарі варшавському кореспонденту Укрінформу.

«Зараз я вирушаю до Гааги. На завтра призначено термін (подачі рапорту - ред.). Сподіваюся, що все буде в порядку», - заявила Госевська.

Вона зазначила, що недавні презентації доповіді про злочини Росії на Донбасі в Європарламенті, а також у Верховній Раді, викликали значний резонанс, зокрема в Росії: «Презентація звіту в Брюсселі викликала резонанс в Росії. Вони дуже серйозно сприйняли цей документ, їх це вразило, адже такі показання не можуть не вразити».

Політик також висловила задоволення з приводу ефекту від презентації рапорту в Києві.

«Україна побачила в цьому документі дуже багато для своєї боротьби, своєї справи не тільки на рівні громадянського суспільства, а й державних інститутів», - підкреслила Госєвська.

Вона зазначила, що за результатами презентації в Києві представники українських органів влади задекларували готовність допомогти українським жертвам, які давали свідчення про звірства над ними.

Польський політик також підкреслила: резонанс навколо цього документа призвів до того, що чергові жертви російських злочинів готові свідчити і розповідати про те, що з ними робили на окупованій території.

«Люди готові говорити, навіть не приховуючи свої імена і прізвища. Вони визнали, що наша робота має сенс, і хочуть, щоб вона і далі тривала», - констатувала Госевська.

За її словами, ця доповідь має відкриту форму, тобто в неї можна додавати нові свідчення: «Ми готові документувати злочини з 2015 року і більш пізні, оскільки війна триває і значна частина громадян України і надалі перебувають в неволі, і треба боротися за них, вивчати умови, в яких вони знаходяться».

Нагадаємо, доповідь складена на базі понад 60 інтерв'ю, які польські та українські волонтери провели з полоненими. У них вони розповідають про злочини позбавлення волі, фізичні та психічні тортури, вбивства, до яких мали відношення росіяни.

Нещодавно відбулася презентація документа в Європарламенті в Брюсселі і ВРУ в Києві. Не виключається також серія презентацій доповіді про злочини Росії на Донбасі в національних парламентах країн ЄС. Йдеться про балтійські країни, Чехію, Словаччину, а також, можливо, ряд країн Заходу.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.