​В авіакомпанії Ryanair заявили: посаджений у Білорусі літак - жертва «спонсорованого державного викрадення» і «піратства»

Майкл О’Лірі, директор авіакомпанії Ryanair, сказав, що авіалайнер, який був примусово посаджений у неділю в Білорусі, став жертвою «спонсорованого державою викрадення» і «піратства». В інтерв'ю ірландській радіостанції Newstalk він сказав, що не може багато розповідати про інцидент, з яким, за його словами, зараз працюють органи ЄС і НАТО, але підтвердив затримання у Мінську двох пасажирів, повідомляє «Голос Америки».


Йдеться про 26-річного білоруського журналіста Романа Протасевича та про його подругу, що летіли з Афін до Вільнюса.

О’Лірі також натякнув, що, коли після кількагодинної затримки літак зміг продовжити рейс до Литви, у Мінську також залишилися пасажири, яких він назвав ймовірним агентами білоруських спецслужб.

«Це було страшно для екіпажу, для пасажирів, яких тримали під озброєною вартою, а їхні сумки обшукували, коли стало зрозуміло, що наміром білоруської влади було схопити журналіста і людину, що подорожувала з ним. Ми також вважаємо, що з літака зійшли агенти КДБ», - сказав він.

Про причетність білоруських спецслужб до інциденту заявив також державний секретар США Ентоні Блінкен.

Білорусь у неділю підняла у повітря бойовий винищувач для супроводу авіалайнера через твердження білоруської авіадиспетчерської служби про можливу присутність вибухового пристрою в літаку, що летів з Афін до Вільнюса.

Державні ЗМІ у Білорусі повідомили, що білоруський керівник Олександр Лукашенко особисто наказав посадити авіалайнер компанії Ryanair у Мінську.

США та ЄС виступили з вимогою міжнародного розслідування і заявили, що журналіст Роман Протасевич має бути випущений на свободу.

26-річний журналіст - один з провідних активістів руху проти влади Олександра Лукашенка, який жив у вигнанні.

Він - колишній редактор новинного каналу Nexta, що поширював через інтернет відеорепортажі масових протестів у Білорусі.

Білоруська влада висунула Протасевичу звинувачення в організації масових заворушень.

66-річний Олександр Лукашенко, який керує Білоруссю з 1994 року, веде жорстоку кампанію переслідувань опонентів, які звинувачують його у фальсифікації президентських виборів.

Майкл О’Лірі. Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.