Екологи: знищення тополь у Києві неприпустиме!

topoli

 
Зараз в інтернеті шириться опитування про те, чи треба замінювати в Києві тополі. https://docs.google.com/forms/d/1nbTBCqcaIAyzDU6FkD_AB8oe1Vi5I3Ydf0Pud0cLulQ/viewform?c=0&;w=1. Екологи ЕПЛ переконані, що це абсолютно недопустима діяльність, оскільки щодо питання такої важливості та вузької спеціалізації варто було б проконсультуватись із фаховими дендрологами, а не питати думку простих киян, які не розуміються на рослинах.


«Це все одно, якби запитувати в людей, як краще лікувати хворого. Більше того, на заміну тополям в опитуванні пропонується посадити акації (робінія псевдоакація), які взагалі є небезпечним інтродукованим видом, який нехарактерний для природних екосистем України, змінює їх та дуже швидко поширюється і захоплює нові території. Із цим видом треба вести боротьбу, а не висаджувати його на заміну тополь. В країнах ЄС це карантинний вид і діють програми для знищення акацій, як небезпечного виду», – зазначила еколог ЕПЛ Катерина Норенко.

«Тополі є безцінними деревами, які пощастило мати киянам у дорослому стані. Екологічний ефект від будь-якого молодого саджанця ніколи не зрівняється з ефектом від дорослої тополі», – додав еколог ЕПЛ, заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк.

ДОВІДКА ЕПЛ:

Всі види тополь не тільки можуть виживати в несприятливих умовах міста, легко переносять посуху, до листопада не скидають листя й мають такі екологічні властивості, яких інші дерева не мають. Одне доросле дерево тополі виділяє за один сезон стільки кисню, скільки треба одній людині на рік! Для такої ж кількості кисню необхідно 10 берез, 7 ялин або 4 сосни. Окрім цього, одна тополя за рік поглинає до 53 кг сажі, жодне інше дерево не може зрівнятися за цим показником із тополею. Для прикладу, каштан вбирає до 16 кг. Саме через те, що тополя так ефективно очищує повітря, жити вона довго не може, в середньому до 60 років. І якщо і ставити питання про те, чи потрібно замінювати тополі, то обов’язково тільки новими тополями. Можна обрати інші види тополі, які не дають пуху, наприклад тополя срібляста або пірамідальна. У світі більше сотні видів тополь. Окрім цього, можна щоденно поливати вулиці, і пух таким чином не буде літати в повітрі.



Коментарі

  -1 #1 Григорий 13 июн. 2015 г., 09:03:22
Глупая статья. Если садить акацию плохо, ну и не надо. А как касательно дуба, липы? Что такое сажа? откуда она взялась? В Киеве тысячи тополей и все они поглощают по 56 кг. сажи? Бред какой-то. Другие виды тополей - это хорошо. В чем проблема - вперед. А вот "можна щоденно поливати вулиці, і пух таким чином не буде літати в повітрі" - автор живет на Луне!!!
  -1 #2 Иван Винница 13 июн. 2015 г., 09:04:08
Спасибо за ссылку на опрос! Проголосовал за уничтожение тополей.
  +1 #3 Корінний киянин 13 июн. 2015 г., 09:08:14
Це "опитування" дуже сумнівне і під великим питанням!
Хіба нема інших, більш важливих проблем у місті?
Скоріш за все воно "замовне" і корисне для тих, хто на цьому хоче нагріти руки.
Бо коменті киян зовсім ПРОТИЛЕЖНІ!
Люди, зокрема, пишуть, що це черговий привід знищити дерева і понабудувати чергових бетонних монстрів!
А дихати чистим повітрям влада будет за містом у вкрадених лісах за великими парками, а всей цей сморід для киян!

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.