Екологи: знищення тополь у Києві неприпустиме!

topoli

 
Зараз в інтернеті шириться опитування про те, чи треба замінювати в Києві тополі. https://docs.google.com/forms/d/1nbTBCqcaIAyzDU6FkD_AB8oe1Vi5I3Ydf0Pud0cLulQ/viewform?c=0&;w=1. Екологи ЕПЛ переконані, що це абсолютно недопустима діяльність, оскільки щодо питання такої важливості та вузької спеціалізації варто було б проконсультуватись із фаховими дендрологами, а не питати думку простих киян, які не розуміються на рослинах.


«Це все одно, якби запитувати в людей, як краще лікувати хворого. Більше того, на заміну тополям в опитуванні пропонується посадити акації (робінія псевдоакація), які взагалі є небезпечним інтродукованим видом, який нехарактерний для природних екосистем України, змінює їх та дуже швидко поширюється і захоплює нові території. Із цим видом треба вести боротьбу, а не висаджувати його на заміну тополь. В країнах ЄС це карантинний вид і діють програми для знищення акацій, як небезпечного виду», – зазначила еколог ЕПЛ Катерина Норенко.

«Тополі є безцінними деревами, які пощастило мати киянам у дорослому стані. Екологічний ефект від будь-якого молодого саджанця ніколи не зрівняється з ефектом від дорослої тополі», – додав еколог ЕПЛ, заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк.

ДОВІДКА ЕПЛ:

Всі види тополь не тільки можуть виживати в несприятливих умовах міста, легко переносять посуху, до листопада не скидають листя й мають такі екологічні властивості, яких інші дерева не мають. Одне доросле дерево тополі виділяє за один сезон стільки кисню, скільки треба одній людині на рік! Для такої ж кількості кисню необхідно 10 берез, 7 ялин або 4 сосни. Окрім цього, одна тополя за рік поглинає до 53 кг сажі, жодне інше дерево не може зрівнятися за цим показником із тополею. Для прикладу, каштан вбирає до 16 кг. Саме через те, що тополя так ефективно очищує повітря, жити вона довго не може, в середньому до 60 років. І якщо і ставити питання про те, чи потрібно замінювати тополі, то обов’язково тільки новими тополями. Можна обрати інші види тополі, які не дають пуху, наприклад тополя срібляста або пірамідальна. У світі більше сотні видів тополь. Окрім цього, можна щоденно поливати вулиці, і пух таким чином не буде літати в повітрі.Комментарии

  -1 #1 Григорий 13 июня 2015 г., 9:03:22
Глупая статья. Если садить акацию плохо, ну и не надо. А как касательно дуба, липы? Что такое сажа? откуда она взялась? В Киеве тысячи тополей и все они поглощают по 56 кг. сажи? Бред какой-то. Другие виды тополей - это хорошо. В чем проблема - вперед. А вот "можна щоденно поливати вулиці, і пух таким чином не буде літати в повітрі" - автор живет на Луне!!!
  -1 #2 Иван Винница 13 июня 2015 г., 9:04:08
Спасибо за ссылку на опрос! Проголосовал за уничтожение тополей.
  +1 #3 Корінний киянин 13 июня 2015 г., 9:08:14
Це "опитування" дуже сумнівне і під великим питанням!
Хіба нема інших, більш важливих проблем у місті?
Скоріш за все воно "замовне" і корисне для тих, хто на цьому хоче нагріти руки.
Бо коменті киян зовсім ПРОТИЛЕЖНІ!
Люди, зокрема, пишуть, що це черговий привід знищити дерева і понабудувати чергових бетонних монстрів!
А дихати чистим повітрям влада будет за містом у вкрадених лісах за великими парками, а всей цей сморід для киян!

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Весняне загострення пропагандистів, нові «мальчікі в трусіках», «вундервафлі РФ» - новий проект від «Військового телебачення»

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.