У Києві пройшли восьмі Липівські читання

lip chit1

 

22 квітня в столиці відбулися восьмі Липівські читання, організовані Благодійним Фондом Івана та Юрія Лип, Центром Національного Відродження та Науково-дослідним інститутом українознавства.


Учасників конференції привітали голова Правління ЦНВ Тарас Гребеняк, директор Інституту українознавства Богдан Галайко, редактор часопису «Шлях Перемоги» Віктор Рог, Президент Фонду Галина Дольник.

Даний захід є традиційним для останніх років і присвячений спадщині Івана та Юрія Лип, визначних українських діячів першої половини XX ст., учасників визвольних змагань.

lip chit2

Захід зібрав декілька десятків дослідників діяльності та творчості Лип з ряду областей України, люди ділилися своїми думками щодо ролі Юрія та Івана в історії, розповідали про нові дослідження біографій цих знаменитих українців.

Природно, що найбільше обговорення викликали геополітичні праці Юрія Липи, зокрема ті, що стосуються ролі України як лідера чорноморсько-балтійського регіону та можливого розпаду Росії на ряд нових суверенних держав.

lip chit3

«Поки ми досягнемо членства в НАТО і ЄС, може пройти 10-20 років. А що робити весь цей час? Як завершити війну і не допустити повторення агресії з боку Росії? Наша влада захопилася обамофільстовм і єврофільством. А між тим, якщо хтось думає, що треба лише дочекатися смерті Путіна і приходу більш ліберального президента в РФ, то він помиляється: будь-який ліберал в кріслі голови держави Росія стане імперіалістом. З іншого боку, коли почне розпадатися Росія і якщо ми не будемо до цього готові – може статися катастрофа. З’являться непрогнозовані нові державні утворення, в частині з яких буде поширюватися радикальний ісламізм. Тому ми повинні вже зараз, на державному рівні, почати працювати з поневоленими народами РФ, працювати з української діаспорою, в першу чергу – в прикордонних територіях – Кубань, Ставропілля, Воронеж. Самим етнічним росіянам ми теж маємо щось пропонувати, а не кричати «бий москалів!». Нашу позицію маємо доносити і до Заходу, адже там Росію уявляють як щось єдине, як цілий організм, де живе лише «одін могучій рускій народ». А між тим, Росія – це десятки поневолених народів, це держави, які мали свою історію, мали самостійність, поки їх не завоювала Москва… Тому ми підготували збірник матеріалів «Як нам облаштувати Росію», який вийшов українською та англійською мовами. А на осінь плануємо великий захід, спрямований на наукове та експертне обговорення механізмів інтеграційний процесів Балто-Чорноморського регіону. Під час цієї конференції ми осучаснимо спадщину Липи і вже сучасні доробки, що базуються на ідеях Юрія Липи, будемо презентувати українцям і нашим партнерам з країн Заходу», – наголосив директор Українських студій стратегічних досліджень Юрій Сиротюк.

За наслідками читань буде видано окрему збірку доповідей.

Сергій Багряний, УІС



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.