​У Києві затримали шахраїв, які незаконно заволоділи квартирою

Правоохоронці затримали шахраїв, коли вони намагалися продати помешкання за 25 тисяч доларів США, використовуючи документи із ознаками підробки, повідомляє прес-служба Нацполіції Києва.


Півроку оперативники карного розшуку поліції Києва працювали над розкриттям та документуванням групи аферистів. Перші повідомлення щодо можливого шахрайства із квартирою у Дарницькому районі столиці надійшли у липні 2017 року. Тоді обидві сторони запевняли, що є власниками квартири на вулиці Санаторній, і демонстрували поліцейським, які виїжджали на виклик, відповідні документи.

Складність у перевірці правовласності саме цього помешкання була у тому, що раніше квартира належала двом господарям: одна третина – у жінки, яка померла два роки тому, дві третини – у осіб, які вимушені були віддати свої метри у власність бізнесмену. Підприємець влітку виїхав за кордон на постійне місце проживання і не з’являвся в Україні. На місці події був присутній лише його представник. Оскільки шахраї підійшли до оборудки серйозно, добре підготувалися, продумали та реалізували схему, при першій перевірці працівники поліції не змогли висунути їм жодного звинувачення. Але оперативно-розшукові заходи для встановлення істини продовжилися.

Поліцейські дізналися, що померла власниця третини квартири залишила заповіт на 34-річного уродженця російської федерації. Цей документ викликав деякий сумнів, оскільки «знайшли» його лише нещодавно. Крім того, після виїзду бізнесмена за межі держави, він, не перетинаючи кордон, продав свою частку помешкання дружині «спадкоємця із рф». При цьому представник підприємця мав оригінали документів на 2/3 квартири, які при оформлені договору купівлі-продажу у нього мали забрати. Після перевірки правоохоронці мали обґрунтовану підозру, що документи (всі чи частина) у подружжя фальшиві.

Крім чоловіка та дружини, у злочинній групі фігурує 28-річний уродженець Донеччини, на цей час мешканець Київщини. Цей чоловік виконував роль ріелтора, коли зловмисники вирішили продати квартиру на Дарниці. Його обізнаність дій подружжя та причетність до шахрайства перевіряється.

Правоохоронці затримали трійцю після того, як вони в офісі приватного нотаріуса намагалися заволодіти 25 тисячами доларів США під приводом продажу цієї квартири на вулиці Санаторній, використовуючи документи із ознаками підробки.

Слідчо-оперативна група провела огляд місця події та вилучила свідоцтво на право на спадщину за заповітом 1/3 квартири, договір купівлі-продажу 2/3 квартири, паспорти та водійські посвідчення зловмисників - і направила їх на експертне дослідження. Чоловіків та жінку доставили до управління поліції та затримали їх у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Слідчі Дарницького управління поліції відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення підозри затриманим та обрання міри запобіжного заходу. Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Фото прес-служби Нацполіції Києва



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.