Конгрес США може вчинити з Януковичем так само, як і з Лукашенко

orest

 
Якщо резолюція не матиме бажаного впливу, а політична ситуація в Україні продовжуватиме погіршуватися, американські законодавці готові до подальших кроків.


Головною метою представленої в Конгресі резолюції, каже старший співробітник Гельсінської Комісії Орест Дейчаківський, є сприяння проведенню в Україні виборів, які б відповідали міжнародним стандартам. Серед перших кроків, до яких закликають українську владу американські законодавці, є звільнення колишніх посадовців, ув’язнених за політичну діяльність.

"Ми вимагаємо звільнити осіб, які перебувають у в’язниці з політичних мотивів – Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка. Ми хочемо, щоб Україна дотрималась своїх зобов’язань, які вона взяла на себе в рамках членства в ОБСЄ. Оскільки Україна головуватиме в ОБСЄ у 2013 році, вона повинна бути добрим прикладом та діяти відповідно до положень ОБСЄ, які викладені в Гельсінських угодах, де говориться про дотримання прав людини, демократію та верховенство права", - заявив Орест Дейчаківський в інтерв'ю Голосу Америки.

Даючи оцінку виборам на предмет відповідності міжнародним стандартам, експерти дивитимуться на ряд факторів.

"Ми аналізуватимемо доступ до ЗМІ всіх кандидатів та політичних партій, використання адміністративного ресурсу, склад виборчих комісій. Ми повинні переконатись, що в комісіях збалансовано представлені всі політичні сили. Ми будемо враховувати рівень доступу спостерігачів до виборчого процесу: спостерігачів від політичних партій, незалежних місцевих та міжнародних спостерігачів", - повідомив співробітник Гельсінської комісії.

"Абсолютно не відповідають дійсності припущення, що метою Гельсінської Комісії є ізоляція України. Тому положення резолюції є дуже чіткими. Там говориться про відмову у в’їзді у США певним українським посадовцям. Резолюція містить чіткий сигнал – якщо людина вдається до певних дій - порушення прав людини, антидемократичні дії, корупція – ми їм просто відмовимо у в’їзді до Сполучних Штатів", - відзначив Дейчаківський.

Якщо резолюція не матиме бажаного впливу, а політична ситуація в Україні продовжуватиме погіршуватися, американські законодавці готові до подальших кроків.

"Ми поки що не визначились... Однак, треба пам’ятати, що Гельсінська Комісія, в особі конгресмена Сміта, внесла на розгляд Конгресу за останні шість років три законодавчі ініціативи по відношенню до Білорусі, які отримали силу закону. Ці законодавчі акти містять дуже серйозні санкції: не лише заборону на видачу віз, але і замороження індивідуальних рахунків, економічні санкції", - заявив Орест Дейчаківський.

Втім, додає Орест Дейчаківський, Гельсінська Комісія має надію, що Україна на цих виборах доведе свою відданість демократичному напрямку і США не матимуть підстав посилювати тиск на українську владу, повідомляє byut.com.ua.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.