Підсумки кримського референдуму відгукнулися в Туреччині

krim turtsiya

 
Одна з провідних газети країни Hürriyet 17 березня вийшла зі статтею, в якій говориться, якщо Крим оголосить про незалежність, то автоматично підпаде під турецьку юрисдикцію.


«Про це свідчить договір, який підписали 230 років тому Османська та Російська імперії. Згідно з документом, підписаним російською імператрицею Єкатериною Великою 19 квітня 1783, Кримський півострів переходить зі складу Османської імперії до складу Росії», - пише автор і одразу ж звертає увагу на маленьку, але вельми вагому юридичну деталь. «Проте одним з найважливіших є пункт, який передбачає умови про те, що півострів не проголосить незалежність і не може бути переданий третій стороні. Інакше Крим повинен автоматично бути повернутий під егіду Туреччини».

Зазначимо, що на засіданні Верховної Ради Криму (яка, до слова, 15 березня була розпущена Верховною Радою України), кримські депутати проголосували за надання півострову статусу незалежної держави.

«Ще в 1991 році, після розпаду СРСР і виникнення незалежної України, Туреччина вже мала формальне право повернути собі Крим. Однак уряд Туреччини, який тоді очолював Тургут Озал, враховуючи геополітичні зміни на півночі Туреччини і зміни загальної світової кон'юнктури, не став відстоювати цю позицію. Туреччина обмежилася тільки тим, що зажадала відновлення прав кримських татар, що проживають в Криму в меншості», - пише Hürriyet.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.