МФЖ закликає до відповідальності за насильство над медіа в Україні

nasilie gurnelisti

 
МФЖ сьогодні підтримала рекомендації Верховного комісара з прав людини, який прозвітував про ситуацію в Україні під час 27 зустрічі Ради з прав людини при ООН, що відбулася у Женеві. У Доповіді викладені результати вивчення та розслідування зареєстрованих (зафіксованих) випадків насильства і залякування щодо журналістів.


У Доповіді про ситуацію з дотриманням прав людини в Україні зазначається, що «іноземні та місцеві журналісти зазнавали погроз, їх викрадали та вбивали», окрім величезної кількості інших випадків порушень прав і свобод ЗМІ в країні.

Рекомендації даної Доповіді закликають до того, щоб забезпечувалося «середовище, в якому громадськість може користуватися плюралістичною інформацією, і той самий час потрібно приборкати заклики до використання мови насильства на грунті ненависті».

У рекомендаціях також йдеться про те, що «всі акти залякування журналістів мають бути засуджені і уряд повинен забезпечити, щоб всі акти насильства розслідувалися належним чином».

У своїй заяві до Ради з прав людини при ООН МФЖ повторює таку ж рекомендацію, заявляє про повну підтримку позиції ряду держав-членів, таких як Ірландія та Австрія, які закликають Раду захистити права і свободи всіх журналістів, які висвітлюють кризу в Україні.

МФЖ заявляє, що ситуація для журналістів постійно погіршується з моменту подій на Майдані з грудня 2013 року, відколи зафіксовано багаточисленні випадки насильства щодо журналістів. З початку 2014 року щонайменше сім журналістів з Італії, Росії та України вже загинули.

Повний текст заяви МФЖ англійською мовою – знаходиться за посиланням:
http://www.ifj.org/fileadmin/images/United_Nations/IFJ_Statement_to_27_Session_of_HRC_on_Ukraine.pdf



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 24 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.