До референдуму про членство Великобританії у ЄС залишився місяць

britaniya chlenstvo

 
У Великобританії вже через місяць пройде референдум з питання збереження членства в Європейському союзі. 23 червня британці повинні будуть відповісти на питання: «Чи потрібно Сполученому Королівству залишатися членом Європейського союзу?», повідомляє інформагентство Анадолу.


Як і на загальних виборах, правом голосу разом з британцями мають лише ірландці і громадяни країн Співдружності у віці старше 18 років, які проживають на постійній основі в країні. Крім того, в голосуванні зможуть взяти участь британські піддані, які живуть за кордоном не більше 15 років.

Результати останніх соціологічних опитувань показують, що більшість британців хочуть збереження членства країни в складі ЄС, куди Великобританія була прийнята в 1973 році.

Опитування дослідницької компанії YouGov показало, що за збереження членства Великобританії в ЄС виступають 44% респондентів, а за вихід - лише 40%. При цьому організатори опитування акцентують увагу на тій обставині, що 15% населення ще не прийняли остаточного рішення з цього питання.

Повторні переговори для отримання «особливого статусу»

У минулому році прем'єр-міністр Великобританії гарантував, що проведе референдум про членство Сполученого Королівства в ЄС, якщо очолювана ним Консервативна партія виграє на загальних виборах.

Дотримавши слова, через кілька місяців після переобрання, Кемерон знову провів переговори з ЄС з таких питань, як суверенітет, управління економікою, конкуренція і міграція.

На початку року глава британського уряду заявив, що угода, текст якої остаточно узгоджений, вступить в силу тільки після того, якщо Лондон вирішить залишитися в складі ЄС.

При цьому Кемерон підкреслив, що британо-американські відносини будуть «особливими», відповідно до угоди послабиться тиск Брюсселя на Лондон і скоротиться міграційний потік з ЄС.

Британські політики розходяться в думці щодо питання про членство в ЄС

Очікується, що підсумки референдуму будуть відомі на ранок 24 червня після того, як напередодні розкриють виборчі урни.

Якщо британці все ж проголосують за вихід з ЄС, то в юридичному відношенні це відбудеться не відразу, зайнявши, щонайменше, два роки. За весь цей час Лондон буде змушений діяти відповідно до правил ЄС. При цьому громадянам Великобританії, можливо, знадобляться візи для відвідин країн ЄС, а це питання буде обговорено в подальшому.

Якщо Лондон, незважаючи на вихід з ЄС, вирішить зберегти участь в загальноєвропейському ринку, громадяни країни зможуть продовжити роботу в країнах ЄС. Однак, якщо британський уряд обмежить дозвіл на роботу для громадян ЄС, то британцям доведеться отримувати візу, щоб працювати в ЄС.

Крім того, Шотландія повинна провести повторний референдум про незалежність у разі виходу Великобританії з Європейського союзу.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.