Після виходу Англії з ЄС альянс НАТО значно підсилить свій вплив
- Подробиці
- Опубліковано 30.06.2016 10:03
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1813
Як зміниться роль НАТО в Європі і світі після рішення британців про вихід з Європейського Союзу? Які дії треба розпочинати Альянсe? Дані питання активно обговорюються керівництвом Організації Північноатлантичного договору, Сполучених Штатів і Євросоюзу, повідомляє military.com.
Західні лідери одностайні в своїй думці: на тлі ймовірного ослаблення ЄС роль НАТО як гаранта єдності та безпеки Європи (в умовах загрози російського реваншизму) значно зростає.
Держсекретар США Джон Керрі після консультацій з керівництвом НАТО в Брюсселі заявив, що після Варшавського саміту, який відбудеться 8 - 9 липня, організація стане ще сильнішою. Він підкреслив, що голосування британців «не змінить ні на йоту» прихильність США до захисту своїх союзників в Європі, і висловив упевненість в успішності саміту і важливості рішень, які будуть на ньому прийняті.
Після зустрічей з американським Держсекретарем і главою європейської дипломатії Федерікою Могеріні генсек НАТО Йенс Столтенберг зазначив, що в нових умовах роль альянсу значно зросте.
Виступаючи на форумі Аспенського інституту, Сьюзан Райс, радник американського президента з питань безпеки, зазначила, що вплив Brexit на механізми протидії російській військовій агресії в Європі буде невелика.
Разом з тим деякі західні політики побоюються, що скорочення військових витрат через вихід Англії з ЄС негативно позначиться на оборонних можливостях альянсу.
Нова ситуація в Європі була проаналізована в доповіді, представленій в цей понеділок Атлантичній раді. Її автори - відставний генерал морської піхоти Джеймс Джонс, екс-радник американського президента Барака Обами з національної безпеки і колишній Головнокомандувач силами НАТО в Європі, і Ніколас Бернс, екс-заступник держсекретаря США з політичних питань і колишній постійний представник Сполучених Штатів при Північноатлантичному альянсі.
Джонс і Бернс виступили з позицією, протилежною висловлюванням німецького міністра закордонних справ Франка-Вальтера Штайнмайера, який відображає невдоволення «брязкотом зброї» перед лицем росії.
У доповіді заявлено про необхідність подальшого посилення рубежів НАТО і прийняття на Варшавському саміті рішень, які забезпечили б ефективну протидію Альянсу чотирьох основних загроз: реваншистській росії, руйнування стабільності на Близькому Сході, ослаблення ролі ЄС і невизначеності з приводу майбутнього керівництва Сполучених Штатів - останнє формулювання натякає на загрозу, пов'язану з можливим обранням Дональда Трампа, який називав НАТО «застарілої» організацією і закликав США скоротити витрати на колективну оборону.
Джонс і Бернс наголосили на необхідності розміщення військ альянсу на постійній основі не тільки в Польщі і Балтійських країнах, але і в Румунії і Болгарії. На думку авторів доповіді, після Brexit основою європейської архітектури безпеки повинна стати сильна Німеччина.
У той же час, Бернс і Джонс закликали США вести активний діалог з Англією, спрямований на забезпечення стабільності в країні, яка після референдуму про вихід з ЄС зіткнулася із загрозою розпаду через посилення сепаратистсько-проєвропейських настроїв серед шотландців і північноірландців.
Також з цієї категорії...

В Ереване протестующие постелили картон...
24 июн. 2015 г.

Туреччина очікує від ЄС чітких...
27 авг. 2016 г.

У США знову заговорили про...
2 июл. 2017 г.
Набираючі популярність...

Трампа не влаштовує пропозиція путіна...
28 апр. 2025 г.

Біглий янукович отримав другий вирок...
28 апр. 2025 г.

Заробляв на переправленні військовозобов’язаних: столичні...
28 апр. 2025 г.
Останні новини
28.04.2025 21:59
Біглий янукович отримав другий вирок в українському суді28.04.2025 20:26
Як українці годують чиновницьку касту: цифри, які шокуютьВедуча Ірина Узлова та військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан обговорили найактуальніші новини навколо російсько-української війни
Коментарі