​Експерти США назвали конфлікт росії та НАТО однією з головних загроз 2017 року

Експерти впливового аналітичного центру «Рада з міжнародних відносин» (Council on Foreign Relations - СFR) віднесли серйозну військову конфронтацію між росією і країнами-членами НАТО, а також серйозну кризу в Північній Кореї до числа першочергових безпекових пріоритетів США на 2017 рік, повідомляє «Голос Америки».


У щорічному «Дослідженні превентивних пріоритетів – 2017» - головні загрози, за якими потрібно стежити в 2017 році - (Preventive Priorities Survey) наводиться сім потенційних джерел конфлікту, ескалація яких може мати серйозні наслідки для національних інтересів США.

Список очолює навмисна або ненавмисна конфронтація між росією і членами НАТО, викликана агресивною поведінкою росії в Східній Європі.

Інші найбільш серйозні загрози включають серйозну кризу в Північній Кореї у зв'язку з випробуванням ядерної зброї або міжконтинентальних балістичних ракет, військовою провокацією або внутрішньою політичною нестабільністю; підривну кібератаку на критичну інфраструктуру США, а також теракт на території США або союзної країни з великим числом жертв, здійснений іноземними або доморощеними терористами.

Серед загроз, віднесених авторами до групи, ескалація яких, тим не менш, імовірна: зростання насильства і нестабільності в Афганістані, посилення насильницьких зіткнень між Туреччиною і різними курдськими озброєними угрупованнями, а також ескалація громадянської війни в Сирії, викликана посиленням зовнішньої підтримки воюючих сторін, включаючи військову інтервенцію зовнішніх сил.

«З огляду на прихід до влади нової президентської адміністрації, важливо допомогти політикам передбачати і запобігати потенційним кризам, які можуть загрожувати американським інтересам, - заявив провідний автор дослідження Пол Стейрс. - Мета нашого щорічного дослідження - звернути увагу на найбільш ймовірні джерела нестабільності і конфліктів у світі з тим, щоб уряд міг відповідним чином визначити свої пріоритети».

У порівнянні з минулим роком, коли найсерйознішою загрозою вважалася активізація громадянської війни в Сирії, на цей раз автори дослідження знизили рівень впливу цього конфлікту на інтереси США з високого до помірного.

Пріоритет ще низки потенційних конфліктів на 2017 рік відведений до другої за важливістю групи тривожних ситуацій у світі. Серед них: політична нестабільність в країнах ЄС через кризу з біженцями, розкол Іраку через міжконфесійне насильство та «Ісламську державу», посилення напруженості між ізраїльтянами і палестинцями і політичний розпад Лівії. До цієї категорії також входить посилення насильства в Східній Україні між підтримуваними росією бойовиками та українськими силами безпеки з потенційно відкритим російським військовим вторгненням.

Нагадаємо, що два роки тому Україна увійшла до першої, найбільш пріоритетної групи за результатами дослідження CRF.

Відтак минулого року дослідники Ради з міжнародних відносин знизили пріоритет конфлікту в Україні до другої категорії, у списку якої він залишається на 2017 рік.

Фото cfr.org



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.