Зміна політики США щодо росії тішить Європу і непокоїть москву
- Подробности
- Опубликовано 08.03.2017 10:00
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 1021
Обрання Дональда Трампа президентом США в росії зустріли з радістю, а в Європі - з хвилюванням через його публічні схвальні висловлювання на адресу володимира путіна. Але минуло шість тижнів від приходу до влади президента Трампа і ставлення як в Європі, так і в москві почали змінюватися на протилежні, - пишуть Джей Соломон, Алан Каллісон і Нейтен Годж у статті, опублікованій у газеті The Wall Street Journal, повідомляє «Голос Америки».
Автори нагадують, що в ході президентської передвиборчої кампанії і перехідного періоду Трамп висловлювався про кремль в примирливому тоні і критикував НАТО та інші альянси.
Після вступу Трампа на посаду президента США, одначе, він призначив низку високопоставлених радників, які просувають жорсткий курс щодо кремля і, тим самим, здавалося, що розходяться у поглядах з президентом. Але сам Трамп недавно назвав себе прихильником НАТО і говорив про свою підтримку Альянсу в зверненні до Конгресу минулого тижня.
Зміна політики нової адміністрації США відбувається в період контроверзи навколо раніше не виявлених контактів між чільними соратниками Трампа і росією.
Перші політичні кроки президента Трампа навіть спантеличують провідних експертів, які здогадуються щодо його справжніх намірів. Кремленологи у США припускають, що Трамп хизується перед переговорами з кремлем, які скеровані на примирення з росією і опрацювання спільного підходу до Європи і Близького Сходу.
Тим часом несподівано жорстку позицію адміністрації щодо росії в Європі зустріли аплодисментами, а в москві - тривожаться.
Європейські дипломати заявили, що їх запевнили в тому, що США не здадуть росії Східну Європу й Україну шляхом визнання розширеної сфери впливу Москви, - йдеться в статті у WSJ.
Автори наводять слова високопоставленого дипломата ЄС, який минулого тижня вів консультації у Вашингтоні. Він заявив, що сторони досягли значного прогресу у виробленні єдиної позиції.
«Ніхто не виніс відчуття, ніби США укладають якусь «велику угоду» з росією, - сказав європейський дипломат.
За словами авторів, кремль уже зменшує надії на зближення зі США або на пом'якшення американських позицій.
«Поки що нам важко зорієнтуватися», - сказав речник кремля Дмитро Пєсков, коли минулого тижня його запитали про вплив нещодавніх призначень до команди Трампа на американсько-російські відносини. «На даний момент не можливо суттєво розвивати двосторонні справи», - зазначив Пєсков.
Інші особи в москві висловлюють занепокоєння тим, що перевірки контактів перед інавгурацією між російськими чиновниками і радниками Трампа створять таку напружену атмосферу у Вашингтоні, що співпраця між США і росією буде неможливою.
«Істерія у США загнала політиків у пастку. Зустрічався з росіянином? Кінець кар’єри. Приховав це? До в’язниці», – цитують автори статті у виданні The Wall Street Journal російського депутата Олексія Пушкова.
Кремленологи у США стверджують, що докорінне «перезавантаження» відносин з росією завжди було складним завданням, оскільки путін, з внутрішньополітичних міркувань, його не хоче.
кремль давно запевняє, що США намагаються усунути путіна від влади, і перед виборами нагнітає у росії антиамериканізм, щоб захиститися від звинувачень у пошахруванні виборів.
Автори також вказують на позицію тих, хто сумнівається в довгостроковій перспективі «антиросійської» політики Трампа.
«Повідомлення про смерть ініціативи Трампа щодо москви передчасні. Це була ідея-фікс його зовнішньополітичного підходу, незважаючи на той факт, що його кабінет і політичний істеблішмент налаштовані проти неї», - сказав Ендрю Вайс, віце-президент з досліджень Carnegie Endowment for International Peace.
Пол Сондерс, виконавчий директор Center for the National Interest, вважає, що відносини між кремлем і Білим домом незабаром загостряться.
«Коли Трамп каже, що хоче поліпшити відносини, то йому дуже важливо зробити це з позиції сили. А російській стороні такий варіант, очевидно, не сподобається», - вважає експерт Пол Сондерс.
Фото ЕРА
Также из этой категории...

Международные организации журналистов поддерживают борьбу...
22 мая 2013 г.

Кремль открывает южно-кавказский театр военных...
19 авг. 2014 г.

Російська влада знову відправляє воювати...
22 янв. 2015 г.
Набирающие популярность...

О Порошенко и порошенковщине
01 марта 2021 г.

У Білому домі прокоментували відсутність...
02 марта 2021 г.

Кримінальний суд у Парижі визнав...
02 марта 2021 г.
Последние новости
02.03.2021 14:05
Право на історичну справедливість01.03.2021 21:33
Что выберет Зеленский?01.03.2021 21:14
О Порошенко и порошенковщинеУчора неподалік Павлополя внаслідок підриву військового автомобіля на вибуховому пристрої один військовий - поранений, ще вісім зазнали травмування
Комментарии