​Європейський Союз може створити «європейську армію»

«ЄС інтегрується в сфері оборони швидше за інші ділянки», - оголосила високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Моґеріні під час засідання міністрів оборони на Мальті. Йдеться, насамперед, про створення сил швидкого реагування, бойової одиниці, яку на ротаційній основі будуть надавати країни-члени ЄС, повідомляє «Голос Америки».


«Зараз кризові явища є всюди і ми чуємо від наших партнерів, починаючи від ООН, що сили швидкого реагування ЄС мають бути розташовані в деяких проблемних регіонах», - пояснила Моґеріні.

Великобританія, яка має ядерну зброю, а також постійне право вето в ООН, давно протистояла цим діям, остерігаючись створення «європейської армії» з командуванням в Брюсселі. Але, у зв’язку з «Брекзіт», вплив Великобританії на політику ЄС буде знижуватись. Іншим фактором, що стимулює оборонну співпрацю в Європі, є позиція президента США Трампа, який висловив сумніви стосовно ролі, яку мають відігравати США в підтримці європейської безпеки.

Міністр оборони Німеччини Урсула вон дер Ляєн зазначила, що «справді вражає, як зараз 27 країн-членів (мінус Великобританія) готові надати поштовх безпеці та обороні».

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.