​У Британії обговорюють Голодомор у річницю російсько-більшовицького перевороту

У парламенті Великої Британії 7 листопада відбудеться обговорення питання Голодомору в Україні 30-х років. Дата дебатів співпала з днем 100 річниці більшовицького перевороту у російській імперії, що привів до влади режим, який влаштував геноцид українських селян. Обговорення відбуватиметься з 14:30 до 16:00 за лондонським часом у Вестмінстерському холлі окремо від парламентських дебатів у головній сесійні залі Палати громад, повідомляє «Голос Америки».


За результатами цих дебатів не очікується голосування чи схвалення рішень, але там передбачена присутність представника уряду для відповідей на запитання депутатів стосовно офіційної урядової позиції щодо Голодомору.

Сьогоднішні дебати ініціювала депутат від Консервативної партії Полін Латам за підтримки колег з всепартійної Парламентської групи з питань України.

Полін Латам віддавна закликає британський уряд офіційно визнати Голодомор 30-х років в Україні геноцидом. Вона вже була ініціатором дебатів британських депутатів на тему Голодомору у червні 2013 року.

Полін Латам каже, що дізналася про Голодомор від своїх виборців українського походження в окрузі англійського міста Дербі.

Представники Полін Латам кажуть, що ініціатива сьогоднішніх дебатів має на меті знову привернути увагу до трагедії українського народу, а також до факту, що британський уряд ще офіційно не визнав Голодомор геноцидом.

«Мені важко зрозуміти, чому Міністерство закордонних справ досі цього не робить, подаючи різноманітні виправдання», - сказала Полін Латам на обговоренні теми Голодомору, що відбулося минулого місяця у Лондоні за участі голови Інституту національної пам’яті України Володимира В’ятровича та журналістки Енн Еплбаум, яка нещодавно надрукувала історичне дослідження Голодомору.

Книга Енн Еплбаум «Червоний голод. Війна Сталіна з Україною», що вийшла англійською мовою у Британії та США, стала приводом для додаткової уваги до історії України і зокрема злочинів сталінського режиму.

Провідний член всепартійної Парламентської групи з питань України Джон Віттінґдейл раніше висловлювався, що небажання британського уряду офіційно визнати Голодомор геноцидом пояснюється політичними міркуванням, які мали б змінитися під тиском інформації про масштаби української трагедії.

Фото АР



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.