ПАРЄ може застосувати санкції проти режиму Януковича - Резолюція
- Подробиці
- Опубліковано 26.01.2012 21:36
-
Автор: Конфлікти і закони
- Переглядів: 15247
26.01.2012. Парламентська асамблея Ради Європи закликає звільнити Юлію Тимошенко і не виключає застосування санкцій проти режиму президента Віктора Януковича. Про це йдеться в ухваленій сьогодні Резолюції «Функціонування демократичних інституцій в Україні» , повідомляє byut.com.ua.
«Асамблея вважає, що виконання її рекомендацій, особливо пов’язаних з кримінальним переслідуванням колишніх членів уряду, стане сигналом про відданість влади нормам та цінностям Ради Європи. І навпаки, якщо їх не буде виконано протягом розумного часу, це викличе серйозні питання щодо відданості влади принципам демократії та верховенства права, що має потягнути за собою належну реакцію з боку Асамблеї. Тому Асамблея закликає Моніторинговий комітет уважно слідкувати за ситуацією та запропонувати будь-які наступні дії з боку Асамблеї відповідно до ситуації, включаючи розгляд можливості застосування санкцій, якщо вимоги Асамблеї не буде виконано», - йдеться у Резолюції.
ПАРЄ висловила занепокоєння кримінальним переслідуванням колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та інших членів уряду Тимошенко.
«Політична вмотивованість звинувачень та криміналізація звичайних політичних рішень є неприйнятними. Ми всі політики. Ми всі приймаємо політичні рішення, які іноді не є дуже добрими. Але нас повинні оцінювати наші виборці, а не суди», - сказала співдоповідач ПАРЄ Марієтта де Пурбе-Лундін, представляючи Резолюцію перед членами ПАРЄ.
«Янукович повинен застосувати усі можливі юридичні засоби для звільнення Тимошенко, Луценка та інших опозиціонерів і гарантувати їм повноцінне право на участь у парламентських виборах цього року», - наголосила вона. Цей заклик відображений в ухваленій резолюції.
ПАРЄ знову висловила своє глибоке занепокоєння через відсутність незалежності судової системи та наголосила, що це є основним викликом для системи правосуддя в Україні.
«Ніхто не повинен бути вище закону. Звинувачення повинні бути підтверджені незалежним судом під час справедливого судового розгляду. На жаль, є багато серйозних сумнівів щодо чесності судових процесів проти членів опозиції в України», - наголосила співдоповідач ПАРЄ Майліс Репс під час засідання Асамблеї.
Також Асамблея висловила свою стурбованість у зв‘язку з погіршенням стану здоров‘я Юлії Тимошенко та закликала владу України дозволити провести її медичне обстеження без висунення будь-яких умов і, якщо це потрібно, її лікування незалежними лікарями за межами місця її утримання.
Також з цієї категорії...
Сергій Каплін запропонував створити «антипутінську...
18 нояб. 2014 г.
Набув чинності безвізовий режим між...
29 мар. 2017 г.
«Гостре око Конгресу» стежитиме за...
3 авг. 2017 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі